Hearthstone: Druid Fatigue Destesi Kurulumu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hearthstone’un en dikkat çeken Hero’larından birisi olan Druid yani Malfurion Stromrage, oynanış stili olarak uzmanlaşması en zor olanlardan bir tanesi. Çok değişik stillerde desteler yapılsa da, son zamanlarda popüler olan mill druid destesinin bir değişik türünü sizlere tanıtacağız. Bu deste bir kontrol deste sidir. Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz üzere kontrol destelerinin özelliği, belirli bir aşamaya gelene kadar hayatta kalmak ve bu aşamadan sonra oyunu kazanmaktır.

Diğer kontrol desteleri bu işlemi Malgyos, Ysera, Ragnaros gibi kartları oynayarak yaparken, bu deste de diğer mill druid desteleri gibi rakibinizin kartını bitirmek üzerine kurulmuştur. Hearhtstone’da eğer çekecek kartınız kalmadıysa “Fatigue” olarak adlandırılan hasarı yersiniz ve hasar her bir kart çekmeye çalıştığınız da giderek artar. Bu deste ile ilgili bir diğer Hearthstone kuralı ise elinizde 10 karttan fazla olmaması. Eğer elinizde 10 kart varsa ve kart çekerseniz, bu kart yok olup o oyun için desten izden çıkacaktır.

druid cards

facebook müşteri hizmetleri

Druidler Çok Yönlüdür, değil mi?

Destedeki Spell kartlarının fazlalığı hemen dikkat çekiyor değil mi? Deste de tam olarak 13 minion ve 17 spell kartı bulunmakta. Spell’lerin bir kısmı sizi iyileştirmeye yararken bir kısmı da rakibinizin tahtayı kontrol etmesini engelliyor. Tek minionları öldüre bileceğiniz kartlar Naturalize, Wrath, Swipe, Starfall, Starfire.

Bu destenin bir diğer özelliği kombo kartı bulunması. Bu da eğer rakibiniz tahtayı domine etmişse kullanabileceğiniz bir alternatiftir. Posion Seeds’i kullandıktan sonra Starfall’in 2 hasar veren seçeneğini kullanabilir ve ya Wild Pyromancer inerek iki büyü ile bütün minionları öldürebilirsiniz.

Asıl yapmaya çalıştığınız şey, sürekli rakibinize kart çektirmek, kartlarını yok etmek ve kendinizi iyileştirmektir.

mana curve

Can Çekişen Hero’lar Var

Rakibinizin kartlarını bitirdikten sonra, büyük ihtimalle oyunu kazanırsınız. Tree of Life bu destede çok önemli bir yer tutuyor. Bunu mutlaka rakibinizin bütün kartları bittikten sonra kullanın. Siz kart çektirdiğiniz için rakibiniz sürekli Fatigue hasarı yerken sizin kartınız bitmediği için yemezsiniz ve rakibiniz size ne kadar hasar vermiş olursa olsun Tree of Life ile bu farkı kapatırsınız.

Destenin mana curve kısmı pek dengeli olmada da, az manalı kartlar çoğunlukta olduğu için hızlı bir destedir. iyileştirme büyülerimiz ve rakibinizin güçlü minionlarını saf dışı etmenizden sonra, tek yapmanız gereken rakibinizin can çekişmesini izlemektir.

Bu biraz acımasız bir deste ama çoğunlukla kazanan bir deste. Destenin tamamını ise buradan inceleyebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir