Hearthstone : Hero Power Nedir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hearthstone’da oyun mekaniklerini, kartları ve özelliklerini inceledikten sonra sırada Hero Power olarak bilinen ve her oynanabilir Hero’nun kendisine özel olan 2 mana kristali değerindeki güçlerdir.

Öncelikle Hero’larımız ve onların World of Warcraft’a dayalı olan Classlarına (sınıf) göz atalım.

Druid : Malfurion Stormrage
Hunter : Rexxar
Mage : Jaina Proudmoore
Paladin : Uther Lightbringer
Priest : Anduin Wrynn
Rogue : Valeera Sanguinar
Shaman : Thrall
Warlock : Gul’dan
Warrior : Garrosh Hellscream

Hero Power

Her heromuzun kendisine özel bir gücü bulunduğu gibi, destesi oynayış biçimi de kendisine özel oluyor. Mesela Warlock daha çok Demon çağırıp kendi canını feda ederek büyük güçler kazanırken, Shaman totemler, buff ve elemental güçlere sahip oluyor. Hero Power’lara göz attıktan sonra oynanış biçimlerine ayrıca değineceğiz. Hero Power’lara tek tek göz atalım. Hespi 2 mana crystal ile çalışıyor.

druid

Druid

Shapeshift : Sadece o tur için +1 attack ve kalıcı olarak +1 armor. Yani bu güç ile Druid üzerinde armor biriktirirken bir yandan da 1 healthi olan minionlara ve düşmanlarına hasar verebilir.

hunter

Hunter

Steady Shot: Rakip Hero’ya 2 hasar verir. Bu özellik rakibinizin tauntlu minionu olsa bile geçerlidir.

mage

Mage

Fireblast: Her hangi bir miniona ve ya heroya (kendisine bile) 1 hasar verir. Mage’i Hero Power’i en güçlü olanlarından birisidir çünkü kendi minionlarına da vurup bazı özel güçleri (mesela enrage) aktif hale getirebilir.

paladin

Paladin

Reinforce: 1 attack ve 1 health’i olan bir Silver Hand Recurit minionunu çağırır.

facebook müşteri hizmetleri

priest

Priest

Lesser Heal: 2 health iyi iyileştirir. Bu özelliği rakibi ve ya rakibinin minionları üzerinde de kullanabilir. Bu sayede büyük minionları sürekli iyileştirerek uzun süre elinde tutabilir.

rogue

Rogue

Dagger Mastery: 1 attack ve 2 durabiltysi olan Wicked Knife’i silah olarak Rogue’a verir. Silahını zehirler ile bufflayabildiği gibi rakibnin minionlarını da öldürebilir.

shaman

Shaman

Totemic Call: Shaman için totem rastgele bir totem çağırır. Bunlar Healing Totem, Wrath of Air Totem, Searing Totem ve Stoneclaw Totem’dir. Her totemin kendisine ait bir gücü vardır. Healing Totem 0/2 özelliğindedir ve tur sonunda tüm dost minionları 1 iyileştirir. Wrath of Air Totem 0/2 özelliğindedir ve Shaman’a +1 Spellpower verir. Searing Totem 1/1 özelliğinde bir miniondur. Stoneclaw Totem ise 0/2 özelliğinde Taunt’a sahip bir totemdir.

warlock

Warlock

Lifetap: Warlock’un kendisine 2 hasar verirken destesinden ekstra bir kart çektirir. Bu hem güçlü hem de zayıf bir özelliktir, özellikle rakibiniz yerine siz kendinize vururken, belki de rakibinizi yeneceğiniz kartı çekiyorsunuz dur?

warrior

Warrior

Armor Up!: Hero’ya 2 armor verir. World of Warcraft’ın Tank sınıflarından birisi olan Warrior ile eğer yapabilir de yüksek seviyede bir bir armor sayısına ulaşırsanız, rakibinizin sizi yenmek için pek umudu kalmaz.

Hero Power’lar sizin oyununuza yardımcı olmakla beraber bazen güçleri size oyunu kazandıracak kadar etkili olabilir. Bir sonraki yazımızda Hero’ların oynanış tekniklerinden bahsedeceğiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir