Hearthstone Priest Agrro Destesi Nasıl Yapılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hearthstone’da en basit şeyleri öğrendikten sonra en zor iş olan deck build’e yani kendi destenizi kurmanıza geçiyoruz. Normalde sadece basic kartlar ile yapılan desteler de bulunmak ta, fakat ben Priest’in basic kart destesini pek kullanışlı bulmadım.

Pirest’in basic kartları çok hoş olmasına rağmen, bir iki hasar kartının dışında genellikle minionlarını bufflamak üzerine. Bu yüzden Priest’in daha hızlı kartlara ihtiyacı var. Çünkü kartlarınızı oyuna indiğiniz de, eğer karşı taraf hemen oyun dışı bırakıyorsa oyunu kazanma şansınız olamaz.

Priest ile oynamak biraz zor değil miydi?

Ben de bu yüzden ben de elimde olan kartlardan bir Aggro destesi yaptım ve minionların bir kaç tanesi hariç hepsi Charge özelliğine sahip. Bunun sebebi ise minionuzu inip bir sonraki tur için beklemek yerine hemen o tur bufflayarak büyük hasar vermesini sağlamak. Normalde bir sonraki tur oynayacağınız ve bufflayarak beklettiğiniz minion, tehlike arz ettiği için peşinden gelen rakibiz in turunda etkisiz hale getirilir. Bu deste de bunu engelliyor.

Deste de 15 minion 15’te spell kartı var. 10 Charge’ı olan kart var. Battlecry’i olan tek kart Sunfury Protector kartı. 2 mana kristali değerinde olan bu kartın 2 hasarı ve 3 canı var. Özelliği ise tahtaya indiğinizde iki yanında olan minionlara taunt özelliği vermesi.

hearthstone cards

Peki başka kimler var bu deste de?

Sunfury Protector kartı özellikle Priest’in basic kartı olan Lightspawn’lar için iyi bir kombinasyon sağlıyor. 4 mana kristali değerindeki kartın 5 canı var ve saldırısı ise her zaman canı kadar oluyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bunun dışında kazanma şansınızı arttırmak için yine Priest’in Nortshire Cleric kartı da deste de bulunmakta. 1 mana kristali değerindeki bu kart özellikle çok güçlü. Çünkü ilk tur elinize gelirse 1 hasarı ve 3 canı olan ve ayrıca her bir minionu iyileştirdiğimiz de size kart çektirdiği için, ayrıca ilk turlar da rakibinizden çok sıra dışı bir durum dışında 3 hasar veremeyeceği için bir süre yaşıyor.

Geriye kalan bütün minionlar charge özelliğine sahip.

hearthstone mana curve

Priest demek her zaman healer demek değildir

Destedeki spell kartlarında ise Inner Fire özellikle Divine Spirit kartı ile birlikte kullandığınız zamanlarda çok güçlü bir hal alıyor. Mesela 4 mana kristali değerindeki Stormwind Knight kartının 2 hasarı ve 5 canı bulunmakta. Öncelikle Divine spirit ile bufflyarak 10 cana getirebilirsiniz (hatta elinize varsa Divine Spirit’i 2 kere kullanıp 20 cana getirebilirsiniz). Bunun arından Inner fire kartınızı kullandığınız da Stormwind Knigt bir anda 10 hasar ve 10 cana sahip olur. (hatta iki Divine Spirit kullandıysanız 20/20 olur).

Rakibinizin güçlü kartlarını oyundan kaldırmak için Shaowd Word: Pain ve Shadow Word : Death kartlarını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Holy Nova’da eğer rakininiz tahtayı kontrol ediyorsa çok işinize yarayabilir. Üstelik sizi ve minionlarınızı da iyileştirir.

Min Vision ve Thoughtsteal ile rakibiz in elinden aldığınız ekstra kartlar da işinize yarayabileceği gibi çok güçlü kartlar da gelebilir (bana bir keresinde Kel’Thuzad gelmişti).

Son olarak ta Holy Fire ve Mind Blast doğrudan hasar büyüleri olarak çok işinize yarabilir. Eğer rakibinizin az canı kalmış fakat güçlü Taunt kartları inmişse, doğrudan büyü hasarı vererek rakibinizi yenebilirsiniz.

Peki kesin kazanır mıyım?

Gördüğünüz üzere destenin mana curve değeri oldukça dengeli. Yani bu deste ile rakibinizi oldukça kısa süre içinde yenebilirsiniz. Kartlarınızı dikkatli oynamaya özen gösterin yeter.

Tek dikkat etmeniz gereken nokta Priest’in hero poweri olan Lesser Heal’i dikkati kullanmanız. Ara sıra güçlü minionlarınızı iyileştirirseniz, bu oldukça büyük bir fark yaratır.

Destenin tamamını ise buradan inceleyebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir