Heroes of The Storm’da İlginç Bir Easter Egg Keşfedildi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Blizzard’ın sevilen MOBA’sı Heroes of The Storm için geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme geldi. Yeni karakterleri ile bir dizi oyun içi değişiklik dışında yeni güncelleme küçük bir şey daha ekliyor. Yeni güncelleme ile beraber oyun içinde ilginç bir Easter Egg keşfedildi.

Easter Egg nedir? Easter Egg (paskalya yumurtası anlamına geliyor) oyun geliştiricilerinin oyuna kaynak materyal dışında başka bir oyundan, filmden ya da müzikten esinlenilerek eklenen eğlenceli şeylerdir. Örnek vermemiz gerekirse Call of Duty Black Ops 2’deki Atari 2600 Easter Egg’ini verebiliriz.

Şimdi, Easter Egg kavramını anladığımıza göre bahsettiğimiz Easter Egg’e dönebiliriz. Eğer evinize küçükken NES klonu (ateri) girdiyse mutlaka Duck Hunt adlı oyunu biliyorsunuzdur. Hani şu tabancayla oynanan, o sinir bozucu köpeği vurmak istediğiniz oyun. Heh işte o oyun, Blizzard tarafından biraz değiştirilerek Heroes of The Storm’a eklenmiş.

facebook müşteri hizmetleri

Oyuna gelen yeni güncellemeyle eklenen bu Easter Egg’e, oyunun ana menü ekranından ulaşılabiliyor. Diablo 3’ün karakterlerinden Monk Kharazim’in gelmesiyle Kharazim’i tanıtan ana menü ekranının arka planı da Kharazim’e göre değiştirilmiş durumda. Siz de arka plandaki ağaçlardan birine tıklayarak Duck Hunt’a başlayabiliyorsunuz.

Bu mini oyun sadece Duck Hunt’ın oynanış mekaniklerini almıyor elbette. Derme çatma bir şekilde modellenen ördekleri vurduğunuzda ekranın kararması ve ördeğin bir kare içine alınması, Duck Hunt’ın çalışma şekline de bir gönderme.

Orijinal oyunda ateri tabancası kuşu vurup vurmadığınızı anlamak için televizyon kumandası gibi bir kızılötesi sistemle çalışıyor ve tetiği çektiğiniz an ekranda sizin göremeyeceğiniz kadar hızlı bir şekilde ekranı karartıyor. Blizzard da aynı yöntemi kullanarak efsane oyuna saygısını sunmuş.

Eğer Easter Egg’in nasıl göründüğünü merak ediyorsanız videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir