Hologram Teknolojisi Geliyor !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilim kurgu filmlerinden aşina olduğumuz olmazsa olmazı platform üzerinden 3 boyutlu olarak yansıyan hologram teknolojisi, çok kısa bir süre içinde hayatımıza ciddi bir şekilde girebilir.

 

Hologram teknolojisi üzerinde bir süredir ciddi bilimsel çalışmalar yürüten Japon araştırma ve geliştirme uzmanları, üç boyutlu ve fiziksel dokunmalara karşı duyarlı, rahatlıkla etkileşime girebilen hologramlar geliştirmeyi nihayet başardılar. Dokunuşları algılayabilen ve aksülamel veren hologramlar, çok ama çok güçlü lazer ışıkları kullanılarak üretilmekte.

facebook müşteri hizmetleri

Belli bir noktaya odaklanan lazerlerin enerjisi, havayı iyonize etmeyi başarıyor ve oluşan plazmatik noktalar görüntüyü bizlerin görebileceği düzeyde ortaya çıkarıyor. ”Peri Işıkları” olarak adlandırılan bu hologramlara dokunan kişiler, ilk dokunduğunda zımpara kağıdına dokunmuş gibi hissettiklerini belirttiler.

Tsukuba Üniversitesi , Digital Nature Group aracılığıyla hayata geçirilmeye ramak kalmış bu projede, hologramın meydana getirme ve oluşturma aşamasında lazerlerin gerçekleştirdiği aşırı yüksek hız dokunma hissini arttırıyor, hatta hologram dokunmaya eş zamanlı olarak aksülamel verebiliyor. Bu etkişelim, hologramın oluştuğu bölümün alt kısmında yer alan yüksek teknolojik kameralar ile sağlanıyor.

Proje yolun henüz daha başında. 3D yazıcılar gibi, yavaş yavaş yaşantımıza girmeye başladığında, dünyada başta haberleşme olmak üzere bir çok şeyin eskisi gibi olmayacağını tahmin ediyorum. Doğrusu bu yöntem gün zarfında gelişerek hayal edemeyeceğimiz alanlarda, aklımıza ve hayalimize gelmeyecek şekillerde kullanılabilir.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir