HoloLens İçin Yeni Bilgiler Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz Ocak ayında duyurulan HoloLens için Microsoft Build 2015 kapsamında düzenlenen konferansta yeni bilgiler geldi.

Diğer VR gözlüklerinden farklı olarak Augmented Reality ve hologram teknolojilerini de içeren HoloLens, Holografik İşlemci Birimi isimli bir yongayla çalışıyor ve Windows 10 ile entegre çalışabiliyor. Windows 10‘daki çoğu uygulamayla çalışan HoloLens interaktif sanal objeleri kullanıcının gözleri önüne seriyor ve onlarla etkileşime geçebiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

HoloLens‘in diğer özelliklerinden bazıları ise yüksek çözünürlüklü, ses destekli, kablosuz ve özel gövdesiyle hemen hemen herkesin kafasına rahatlıkla oturabiliyor olması. Build 2015‘te söylendiği üzere Disney, Autodesk, Sketchfab ve hatta NASA gibi firmalar ortaklığında gelecekte yayınlanması beklenen bir çok uygulama için destek sağlanıyor.

Microsoft Edge Ön İncelemesi 

Oculus Rift, Project Morpheus ve HTC Vive gibi rakiplerinin aksine sadece oyun odaklı çalışmayan; bilim, eğitim ve tasarım için de destek sağlayan Microsoft HoloLens için hala resmi kaynaklardan bir fiyat ya da çıkış tarihi bilgisi yok. İlerleyen zamanlarda cihaz hakkında gelen yeni bilgileri yine sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir