HP İki Yeni Android Tabletini Tanıttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

HP, 12.3” ve 7.9” boyutunda Android tabletlerini duyurdu. 12.3” boyutunda olan tablet Pro Slate 12, 7.9” boyuta sahip olansa Pro Slate 8 olarak adlandırılmış.

İki tablette görünüş olarak hoş duruyor. Fakat bana birazcık HTC One M8’in dev abileri gibi geldiler.

Tabletlerin özelliklerine gelecek olursak; iki tablette de Snapdragon 800 işlemci, 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunuyor. Slate 12 modeli 8 megapiksel arka kameraya ve 2 megapiksel ön kameraya sahip. MicroSD kart girişine sahip tablette HDMI çıkışı bulunmuyor. Tabletlerin arasındaki en büyük fark ekran çözünürlükleri. Slate 8 modeli 4:3 en-boy oranına ve 2048×1536 piksel çözünürlüğe sahip. Diğer yandan Slate 12 ise 1600×1200 çözünürlüğe ve 163 ppi değerine (iPad 3rd Gen Retina’larda bu değer 264) sahip.

Ek bilgi: ppi değeri bir ekranın görüntü hassasiyetini belirtmek için kullanılan İngilizce açılımı pixel per inch yani inç başına düşen piksel demek olan bir kavramdır. En basit tabirle ppi değeri ne kadar yüksekse görüntü de o kadar net olacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

İki cihazda da Android 4.4 KitKat versiyonu var. HP’ye özel önceden yüklü olarak gelen uygulamalar da mevcut.

Peki bu cihazları ilginç kılan nedir? Öncelikle iki cihazın da çıkış sebebi HP’nin teknoloji ekosisteminin bir halkasını daha tamamlamak. Bu sayede iş istasyonundan dizüstü bilgisayara, masaüstünden tablete kadar geniş bir yelpazede ürün sunabilmek.

Bitti mi? Hayır! Bu tabletlerin bir diğer özelliği -ki benim denemek için can attığım bir özellik- ise Slate 8 modeli ile gelen ve HP’nin Duet Pen adını verdiği kalem.

hp-duet-pen

Bu kalem sayesinde herhangi bir yüzeye yazdığınız çizdiğiniz herhangi bir şey, otomatik olarak tablete aktarılıyor. (Daha önce bunun örneklerini görmüştük. Fakat pratikte bir yarar sağlamadılar.)

Fiyatlandırma konusunda HP son kullanıcıyı hedeflememiş görünüyor. Slate 8 modeli 449$ ve Slate 12 modeli 569$ fiyat etiketine sahip. Buradaki paranın çoğunun Duet Pen için olduğu aşikar. Fakat öğrenciler ve sürekli not alanlar için yararı büyük. Ayrıca yazdıklarınızın/çizdiklerinizin elinizde; hem dijital ortamda hem de kağıt üzerinde bir kopyası olmuş olacak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir