HTC 2015 Yılı İlk Çeyrek Raporu Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Önde gelen büyük markaların 2015 yılı içerisindeki ilk çeyrek raporları yayınlanıyor. Son olarak HTC 2015 yılı ilk çeyrek raporu yayınlandı. HTC uzun süren mali krizden geçen yıl kurtulmuştu. HTC 2015 yılı ilk çeyrek raporu genel olarak pozitif fakat bazı rakamsal değerlerde düşüş gözüküyor. Nisan aylarının sonlarında 2015 yılı ilk çeyrek raporlarını açıklayan firmaların arasına Tayvanlı HTC’de girdi.

HTC mali kriz durumuna One M8 modeli ile son vermişti. Şirketi iyi bir çıkaşa yakalatan M8 modelinin ardında mart ayının başında One M9 modeli tanıtılmış ve yavaş yavaş tüm dünya genelinde satışa sunulmaya başlanıyor. HTC 2015 yılı ilk çeyrek raporu 2015 yılı için karda olduğunu söyleyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat önceki yıl ilk çeyrek raporuna göre oranla rakamlarda az da olsa düşüş var. HTC 2015 yılı ilk çeyrek raporu açıklananlara göre HTC ilk üç aylık dönemi olarak 1.36 milyar dolarlık bir gelir ile bitirmiş. Bu rakamın 11.8 milyon doları kesin kar iken yıl şeklinde bakarsan yüzde 30 net kar ve yüzde 120 rakamlarında artış sağlanıyor. Fakat bu rakamlar önceki yola göre kıyaslarsak gelir kısmında yüzde 10 miktarında bir düşüş ve net kar kısmında ise yüzde 20 sayısında düşüş mevcut.

Bu düşüşe neden olarak One M9 modelinin tanıtılması ve kullanıcıların yeni modeli almak için beklemeleri olarak neden gösteriliyor. HTC 2015 yılı ilk çeyrek raporu bunlardan ibaret. One M9 modelinin piyasa çıkışı ise ikinci çeyreğe yansıyacağı için HTC’nin gelirlerine bu durum olumlu olarak yansıyacaktır. Tayvanlı üreticinin ikinci çeyrekten satış beklentisi ise 1.5 milyar dolar ile 1.68 milyar dolar arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir