HTC 2016 Model HTC O2 İle Kalkışa Geçiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasasında son amiral gemisi ile iyi bir grafik çizemeyen HTC, yeni model hazırlıklarına başladı. HTC One M8 modelinden sonra fazla değişiklik yapmadığı One M9 modelini çıkartması kullanıcılar tarafından ilgi gösterilmedi. Fazla farkın olmaması ve buna rağmen cihazın fiyatının fazla olması birçok teknoloji takipçisi tarafından eleştirildi. Şimdi ise bu sorun ve düşüşleri HTC O2 modeli ile kaldırmayı hedefliyor. Hatırlarsak M7 modelinde ilk defa metal kasa kullanmış ve oldukça beğenilmişti. Fakat daha sonra oluşan M8 ve M9 sorunlarından dolayı gözler 2016 amiral gemisine çevrildi.

facebook müşteri hizmetleri

Cihazdaki en önemli noktalardan biri ise Qualcomm’un en son model işlemcisi olan Snapdragon 820’nin kullanılacağı noktası. 2016 yılının başında gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresi’nde yeni model olan HTC O2 tanıtılacak. Cihazla ilgili hem teknik donanım hemde tasarım açıdan bazı bilgiler gelmeye başladı.

İlk olarak yukarıdada bahsettiğimiz gibi yeni nesil işlemci olan Snapdragon 820 kullanılacak. Daha sonra yeni cihazda tasarım açısında oldukça farklı değişiklikler olacak. HTC O2 modeli su geçirmez olacak ve Quad HD bir ekran kullancak. Yeni model HTC O2 cihazının 6 inç büyüklüğünde bir ekranı olacak ve buda phablet bir telefon diyebiliriz. HTC yeni modeli HTC O2’de birçok firmanın yeni nesil amirallerinde kullandığı gibi 4 GB RAM kullanacak ve dahili kapasiteyi 64 GB yaparak neredeyse MicroSD kart girişine gerek duyurmayacak.

Çift ön hoparlör olacak ön yüzeyde 5 megapiksel ön kamera ve arka yüzeyde ise 20.7 megapiksel ana kamera kullanılıyor. HTC O2 cihazının batarya kapasitesi ise 3500 mAh olaca. Ayrıca dipnot olarak belirtisek bu cihazın 5 inç büyüklüğüne sahip ikinci bir versiyonu olacak ve 2016’da bizlerle olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir