HTC Desire 610 Modeline Lollipop Gelmeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Lollipop güncellemeleri hakkında haberlerimizde devam ederken bir yeni haberde HTC tarafından geldi. Geçtiğimiz günlerde One mini 2 ve one mini modellerine Android 5.0 Lollipop güncellemesini yollamayacağını açıklayan HTC, son açıklamasında Desire 610 modelinede lollipop güncellemesini vermeyeceğini açıkladı. Güncelleme konusunda HTC giriş ve orta segment cihazlarında geride kaldı diyebiliriz. Giriş ve orta seviye cihazlarına güncelleme vermemesinin nedenlerinden biri Sony ve LG gibi markaların aksine Android arayüzünde çok fazla kişiselleştirme bulunan ve bu yüzden güncelleme konusunda entegre sorunları olduğu için son olarak Desire 610 modeline android lollipop güncellemesi vermeyecek.

facebook müşteri hizmetleri

Kısa bir zaman önce HTC’nin birleşik krallık hesabı ile yapılan paylaşımda Snapdragon 400 işlemcili ve 1 GB Ram’e sahip olan HTC Desire 610 modeli için Android 5.0 Lollipop güncellemesi almayacağını açıkladı. Güncellemenin gelmemesinin bir diğer nedeni ise 1 GB Ram’e sahip olması. 1 GB olması, Sense arayüzü ile kişiselleştirilmiş 5.0 Lollipop güncellemesini stabil bir şekilde çalıştıramadığı için güncelleme gelmeyecek.

Benzer şekilde One Mini ve One Mini 2 modelleri de tam olarak bu nedenden ötürü Android 5.0 Lollipop güncellemesini almamıştı. Buradan yola çıkarak 1 GB RAM‘li diğer Desire 700, Desire 616, Desire 510, Desire 816G, Desire 620 modellerinin de güncellemeyi büyük olasılıkla alamayacağını tahmin ediyoruz. Ancak Android 5.0 Lollipop, Sense arayüzü olmadan çeşitli Lollipop ROM‘ları ile güncelleme almayan modellere yüklenebilir. Özellikle Android arayüzü sunan ROM’lar, oldukça stabil çalışacaktır gibi duruyor. Bakalım HTC’nin Desire 610 modelinden sonra hangi modellerine güncelleme gelip gelmeyeceği belli olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir