HTC Hima İnternette Ortaya Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

HTC‘nin M9 modeli hakkında bir çok haber ortaya atılırken, Twitter üzerindeki Upleaks hesabı yeni bir telefonu daha ortaya çıkarttı.

Upleaks’in attığı tweet HTC‘nin Hima isimli 5 inçlik telefonuna dair bilgiler içeriyor. Hatta bir çıkış tarihi bile var. Mart 2015 tarihinde telefonun piyasaya çıkacağı iddia ediliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Telefonun teknik özellikleri hakkında bilgiler de bulunuyor. 5 inç Full HD ekran ile çıkacak olan HTC Hima, 8 çekirdekli Qualcomm 810 işlemci ile gelecek. 3 GB RAM ve 2840 mAh bataryaaya sahip olacak telefon HTC Sense 7.0 arayüzüne ek olarak Android 5.0 Lollipop versiyonu yüklü bir şekilde çıkış yapacak.

Cihazın arka kamerasının 20.7 megapiksel, ön kamerasının ise 13 megapiksel olması, cep telefonu ile en güzel görüntüleri yakalamak isteyen kullanıcılar için büyük bir artı.

HTC Hima‘nın HTC One M9 ile bir bağı olup olmadığı ise henüz belli değil. Bazı kişiler M9 yerine Hima serisinin çıkış yapacağını söylüyor fakat Hima‘nın M9 için kullanılan bir kod adı olduğu da düşünülüyor. Sistem özelliklerini de düşünürsek muhtemelen Himalaya Dağları’ndan esinlenen bu isim oldukça uygun gözüküyor.

Hima hakkında daha fazla bilginin Mart ayındaki Mobil Dünya Kongresi 2015 öncesinde ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir