HTC One A9 Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

HTC’nin İphone tasarımına benzetildiği için geçtiğimiz günlerde gündeme gelen yeni akıllı telefonu One A9 ülkemizde ön siparişe açıldı. Fiyatına bakarsak rakip firmaların cihazlarına göre biraz fazla olmuş gibi duruyor. Tayvanlı üretici HTC, One M9 modeli ile gerek tasarım gerekse performansdaki Snapdragon 810 ısınmasından dolayı düşüşü geçerli not almamıştı. Mali açıdan da zarara uğrayan firma One A9 modeli ile yaraları sarmaya çalışıyor. 2015 yılı amiral gemisi yarışında başarısız olmasının en büyük nedeni olan M9 modeli M8 modeli benzerliği ilede fazla ilgi görmemişti.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni tasarımcı ve cihazı ile yeni bir yükseliş beklenmekte. Tasarım anlamında yeniden yapılanan firma uzun süre sonra orta ve üst segment cihazı arasında bulunan ve rakip amiral gemiler ile yarışabilecek One A9 modeli ile piyasada gözüktü. Telefonun Türkiye satış fiyatına gelmeden önce özelliklerini hatırlarsak, modelde 5.0 inç büyüklüğünde 401 ppi Full HD bir ekran bulunuyor. Gücünü 1.5 GHz hız ile çalışan Cortex A53 mimarili Snapdragon 617 çipsetinden alıyor. Firma yeni modelinde 16 GB dahili depolamalı olan versiyonda 2 GB, 32 GB dahili depolamalı versiyonunda ise 3 GB RAM kullanmış durumda. Son olarak 13 megapiksel arka ve 4 megapikselde ön kamerası bulunuyor.

One A9 modeli ülkemizde ön siparişe açılarak 2.499 TL’den satışını bekliyor. Cihaz şuan ön siparişte ve satış tarihi olarakda 12 Kasım 2015 olarak belirlenmiş durumda. Fiyatına bakarsak bundan daha güçlü işlemciye sahip Galaxy S6 modeli dahi bu fiyat segmentinde dolaşırken bu modelin bu kadar yüksek fiyatta sunulması oldukça şaşırtıcı bir durum olmuş denilebilir. Bakalım yüksek fiyat segmenti ile ülkemizde satış başarısı yakalanabilecekmi göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir