HTC One M9 Ekran Görüntüsü Alma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon kullanıcılarının telefonları hakkında bilmedikler birçok şey mevcut. Bunlardan biride telefonlarının ekran görüntüsünü almak. Bu yöntem bir çok telefonda farklı bizde sizler için HTC‘nin amiral gemisi olan HTC One M9 ekran görüntüsü alma konusunu göstereceğiz.

Peki ekran görüntüsü almak ne işe yarar ? Genel anlamda arkadaşlarınızla konuşurken sohbet ekranınız veya önemli bir paylaşımı kaçırmamak için fotoğrafını çekip kaydetmeniz yararlı bir durum. Fazla önemi olmadığından da kısayol tuşları herkez tarafından bilinmiyor. HTC one m9 ekran görüntüsü alma yolları 3 tanedir. Fakat kullandığınız modele göre bu kısayollar değişebilir.

Güç tuşu + Ana ekran tuşu (Home)

htc1

facebook müşteri hizmetleri

İlk olarak bu yöntemden bahsedelim. HTC one m9 ekran görüntüsü alma yollarının ilki genel olarak bir çok modelde gördüğümüz bir kısayol. Güç tuşuna ve ana ekran‘a geçiş tuşunuza aynı anda basarak ekran görüntünüzü kaydedebilirsiniz. Bu işlemi yaparken saniyelik farka gerek yok ilk olarak ana ekran tuşuna 1-2 saniye basılı tutarken güç tuşuna bir kere basmanız ekran görüntüsünü kaydetmenize yardımcı olacaktır.

Güç Tuşu + Ses kısma tuşu

htc2

HTC one m9 ekran görüntüsü alma yollarından ikincisi ise tek elle telefon kullananlar için oldukça yararlı. Bu yöntem genel androidlerde geçerli diyebiliriz. Güç ve ses kısma tuşlarınıza aynı anda basarak elinizi çekmeden ekran görüntüsünü alana kadar 1-2 saniye basılı tutuyorsunuz ve görüntüyü çok kısa bir saniye ön izleme görerek çektiğini farketedeceksiniz.

Hızlı Ayarlar Menüsü

HTC’nin beğenilen yeni amiral gemisi htc one m9 ekran görüntüsü alma hakkında bahsettik. Ayrıca M9’da hızlı ayarlar menüsüne kolay erişim kullanıcılar açısından beğenildi. Bildirim sekmesini aşağı kaydırarak hızlı ayarlar menüsüne ulaşabilir, ve birçok telefon ayarlarınıza kısa bir şekilde ulaşabilirsiniz. Telefonu ilk açtığınızda bu menüde ekran görüntüsü alma tuşu mevcut. Bu butonu hızlı düzenleme kısmından istediğiniz yere kısayol ekleyebiliyorsunuz. Bu yöntemde htc one m9 ekran görüntüsü alma yöntemlerinden biri.

2 thoughts on “HTC One M9 Ekran Görüntüsü Alma

 • 22 Nisan 2015 at 21:17
  Permalink

  teşekkürler işime yaradı

  Reply
 • 22 Nisan 2015 at 20:17
  Permalink

  teşekkürler işime yaradı

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir