HTC Yeni Mali Raporlarını Açıkladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon üreticilerinden olan Tayvanlı şirket HTC, One M8 modeli ile yükselişe geçen bir başarı grafiği çizmişti. Sonrasında ise One M9 modeli ile beklenenler olmadı ve bu başarılı grafik yerini hızlı bir düşüşe bıraktı. Şirketin M9 modeli ile başarılı olamamasının en büyük nedenlerinden biri ise satış stratejisinin haricinde bir önceki model olan M8 ile kullanıcılarına yeni modelde fazla bir farklılık sunamaması birçok kullanıcı tarafından olumsuz yorumlandı. Durum böyle olunca beğenilmeyen yeni model mali gidişata yansıdı ve düşüşe neden oldu.

piyasa1108(2)

facebook müşteri hizmetleri

Tayvanlı şirket HTC 2015 yılının ikinci çeyreğine ait bazı mali raporları açıkladı. Raporlara göre 1.07 milyar dolar gelir elde edilmesinin ardından 166 milyon zarar edildi. Vergiler ve diğer rakamlarıda ekleyince toplamda zarar rakamı 256 milyon dolar gibi bir rakamı buluyor. İlk çeyrekde hatırlarsak HTC, 1.3 milyon dolar gelir ve 11.6 milyon dolarda kar elde edilmişti. Fakat yukarıdada bahsettiğimiz gibi One M9 modelinin satış rakamları tüm raporları dengesiz hale getirip şirketi zarara sürükledi.

Bu durumdan hemen kurtulmak isteyen firma, olan CEO’su ile yollarını ayırdı ve yeni CEO olarak Cher Wang getirildi. Cher Wang’in yaptığı açıklamaya göre bu yıl sonuna kadar çıkarttacağı bir model ile firmanın düşüşe giden bu grafiğini düzelteceğini beyan etti ve özür diledi. Bu açıklamadan anladığımız ise, geçtiğimiz günlerde sızıntısı oluşan HTC Aero modeli bahsedilen model olabilir. Eğer öyle ise yeni model tasarımı değiştirilmiş bir kasa ve güçlendirilmiş donanımsal özellikler ile piyasada iyi yerlere ulaşabilecek gibi duruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir