Huawei Ascend P8 Akıllı Telefonu Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Huawei Pazarlama İletişimi Direktörü Jerry Huang, yeni bir telefon tanıtacaklarını söyledi. Bu telefonun Huawei Ascend P8 olacağını ve 15 Nisan’da Londra’da tanıtacaklarını da belirtti. Pocket-lint adlı internet sitesine konuşan Huang, cihazla ilgili detaylar vermekten kaçındı.

Cihaz hakkında tanıtım tarihinden başka bir bilgi bulunmamış olsa da cihazın Ascend P7’ye benzerlik göstereceği söylentiler arasında. P serisinde “mutlak güzellik” adlı prensibi barındıran firma bu anlayışı Ascend P8’de de devam ettirmesi beklentiler arasında.

Huawei Ascend P8’in önceki modeli olan P7’nin de özelliklerini taşımasıyla birlikte geliştirilecek olan özelliklerinin de olmasa öngörülenler arasında. Cihazın 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde 5 inç ekran, 1.8 GHz hızına sahip dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM gibi özelliklerinin yanında kamera bölümünde ise 13 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera yer alan Ascend P7’ye ne derece benzeyip ne derece benzemeyeceği bilinmiyor. 6.5 mm gibi ince bir kasaya sahip olan cihaz, tartıda 124 gram çekiyordu. Huawei Ascend P8’in inceliği ve ağırlığı merak konusu olurken, mevcut değerlerin korunması da öngörülüyor.

facebook müşteri hizmetleri
Huawei Ascend P8
Huawei Ascend P8

Huawei ise Ascend P8’in tanıtımını 2015 Mobil Dünya Kongresi’nin sonrasına erteleyerek bu etkinlikte yeni tabletlerini ve giyilebilir aksesuarlarını kullanıcıların beğenisine sunacağı öne sürüldü.

Çıkaracağı cihazda da Türkiye’de ki Ascend P7 kullanıcılarına güncelleme göndermediği gibi göndermez ve ilgisiz kalırsa zaten tüketicilerin artık ön yargıyla yaklaştığı firmanın Türkiye’de alıcı bulması zor görünüyor.

Sizin cihazdan beklentileriniz neler ?

Yazan: CEM ÇELİK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir