Huawei Honor 5X Tanıtımı Yapıldı!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Huawei Honor 5X çok kısa zamanda seri üretime geçeceği duyuruldu. Ancak Çin firmasının taklit telefon üretmesi piyasada şaşkınlıkla karşılandı. Telefonun HTC akıllı telefonlarını bire bir kopyalayarak yeni telefon üretmesi ise akıllarda soru işareti bıraktı. Aslında çok sağlam bir telefonla piyasaya girecek olan bu telefonun tek handikapı bu olarak gösteriliyor. Yine de telefon oldukça dikkat çekiyor.

Huawei Honor 5X bilindiği gibi Honor serisine ait. Bu Honor serisinin en son çıkan seri olan Huawei Honor 5X TENAA Sertifikasyon tarafından onaylanmasından ardından sıra geldi seri üretime.

Huawei Honor 5X Tanıtımı Yapıldı!

facebook müşteri hizmetleri

Huawei Honor 5X Özellikleri

Huawei Honor 5X bir önceki serisi olan Honor 4x ardından bir kaç gelişimi dikkat çekiyor. Özellikle metal gövdesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran telefon ülkemizde de ciddi satışlara ulaşmış ve birçok kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. Huawei Honor 5X akıllı telefonun diğer dikkat çeken bir özelliği de LED flaşları. Bu telefonda toplam iki çift LED flash kullanılacak.  Ayrıca telefonda dikkat çeken diğer özellikte parmak izi sağlayıcı oldu. Böylece güvenli bir telefon olma özelliği ile yine kalitesini ispatlamış oluyor.

Huawei Honor 5X Teknik Özellikleri

Huawei Honor 5X

Aşağıda ki özellikler henüz resmi açıklama ile doğrulanmasa da iddialar oldukça güçlü.

Huawei Honor 5X işletim sistemi Android 5.1.1 olarak açıklanırken. Qualcomm Snapdragon 615 200.00 MHZ-940 modelli işlemci ile hızına hız katmış gözüküyor. 5.5″ ekrana sahip olacak bu telefon ayrıca çözünürlüğü ile de kendini ispatlıyor. Huawei Honor 5X telefon 1920*1080 çözünürlüğe sahip. Ayrıca 3gb ram ve 32gb depolama ile de telefonun hızı mükemmel seviyelere yükseltilmiş durumda. Telefonun tek sıkıntısı ise HTC telefonlarını taklit ediyor olması. Ne kadar taklitlerle haberlere konu olsa da telefonun piyasada bir hayli ses getireceği muhakkak.

DİĞER HUAWEİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir