Huawei İle Google Arasında Anlaşmazlıklar Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız, Huawei yeni nexusları üretecek konusu üzerine. Huawei ve Google arasında ilk olarak Nexus’ta hangi işlemci kullanılacak konusu büyük bir olay olmuştu. Huawei Kirin 930 işlemcisini kullanmak istiyordu, Google ise Snapdragon 810 işlemcisini istyordu ve henüz ortak bir karara varamamışlardı. Bu çekişme üzerine yeni bir anlaşmazlık haberi geldi ve Huawei yeni nexuslar için kendi işletim sistemini kullanmak istiyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Bildiğiniz gibi Samsung ve OnePlus kendi akıllı telefonlarında Tizen OxygenOS işletim sistemlerini kullanıyorlar ve Huawei’de bundan etkilenmiş olacak ki Nexus’ta kendi işletim sistemini kullanmak üzere çalışmalara başladığının bilgisini sundu ancak bu konuda Google yine karşısına çıktı. Gelecek yeni cihazın özelliklerinden bahsedersek, yeni akıllı telefon iddialara göre 5.7″ büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip olacak.

Yonga seti ise sekiz çekirdekli işlemcili 64-bit mimarisinde Qualcomm Snapdragon 810 olarak yer alacak. Fakat işlemci konusunda anlaşmazlık hala devam ediyor diyebiliriz. Nexus’un serüvenine bakarsak Nexus 4 ve Nexus 5, Güney Kore devi LG tarafından geliştirilirken, geçtiğimiz sene Kasım başında sunulan Nexus 6 ise Motorola tarafından üretilmişti. Ayrıca LG G4 modelinde bile Snapdragon 810 modelinin kullanılmamasının sebebi ısınma sorunundan dolayı. Bakalım bu sorunlar içerisinde huawei yeni nexus cihazında bakalım hangi modeli kullanacak. Diğer yandan bu ikilemler arasında çıkacak olan yeni huawei nexus cihazları piyasada ne işler yapacak her beraber göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir