Huawei Mate 8 Bilgileri Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çinli üretici Huawei, yeni telefonu Mate 8 ile phablet sektörüne yeni bir bakış getirmeyi amaçlıyor. Huawei Mate 8 özellikleri göz kamaştırıyor.

Huawei ile ilgili her zaman “amiral gemileri yok” derdik. Ascend P6, Ascend P7 markanın prestij telefonlarıydı ama bir amiral gemisi değildi. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan bir lansmanla firma Ascend G7 ve gerçek anlamdan amiral gemisi sayılabilecek Mate 7‘yi bizlere tanıttı. Mate 7’nin Gold renkli ve 3 GB sistem bellekli “Monarch” modeli ise yine ülkemiz pazarına sokulmadı.

facebook müşteri hizmetleri

Mate 7 öncelikle tasarım anlamında oldukça başarılı bir ürün oldu. Ekranın kasaya oranı en yüksek 3 telefondan biri olmayı başaran Mate 7, 6 inç ekrana sahip ama elinizde 5,7 inç bir telefon tutuyormuş gibi hissetmenizi sağlıyordu. İşlemci tarafında ise firma kendi silikonunu ürettiği için Mate 7’de “yüksek güç tüketimli” Krin 925 kullanıldı.Bu da 4100 mAh pil gücüne sahip telefonun rekorlar kıran bir pil performansı göstermesinin önüne geçti. Arkadakullanılan parmak izi okuma teknolojisi ise sektörü tamamen değiştirecek nitelikteydi. Tüm parmak izi okuma sensörlerinde yapmak zorunda olduğunuz fiziksel hareketi yapmak yani tuşa basmak zorunda olmadığını bu yeni donanım ile ekran kapalıyken bile uyandırmadan parmağınızı sensöre okutabiliyordunuz. Mate 7’nin tanıtılması üstünden 1 yıl geçmesine rağmen halen bu teknolojiyi kullanabilen bir firma çıkmadı.

Firma Mate 7’nin devam telefonu Mate 8 içinde yoğun bir şekilde çalışıyor ve Mate 8 ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Huawei Mate 8’de QHD yani 2K 2560×1440 piksel bir ekran kullanacak. İşlemci tarafındaysa yeni nesil Krin 930’a geçiş yapılacak. Cat6 bağlantı hızı ise belirlenen bir diğer donanım özelliği.

Söylenti şeklinde olanlar ise telefonun ekran boyutu. Huawei 6 inçten pekte memnun değil, zira 5,7’den sonraki telefonlar birçok kişi için tablet olarak algılanmakta. Bundan dolayı Huawei’nin Mate 8’de ekranı biraz küçülteceğini öngörüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir