Huawei P8 Lite Satış Fiyatı Belirlendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon firması olan Huawei yaklaşık 2 ay önce duyurduğu P8 modelinin ardından bir diğer modeli olan ve P8’den altta olan Huawei P8 Lite cihazı lanse edilmişti. Bugün ise Avrupa fiyatı belirlendi. Huawei son zamanlardaki telefon yükselişinin ardından oldukça önemli bir firma haline gelmeye devam ediyor.

Genel anlamda çin firması denilince ucuz ve kalitesiz ürün akıllara geliyor fakat bu noktada Huawei, oldukça iyi özellikler ile cihazlarını çıkarmaya devam ediyor. Huaweri P8 modeli fiyat ve özellik kısmından sizi tatmin etmediyse bir diğer Huawei P8 Lite modelini tercih edebilirsiniz. Huawei P8 Lite modeli P8 modeline göre kıyasla küçük bir ekrana sahip. Huawei P8 modeli 5.2 inç ekran ile kullanıcılarına geliyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat Huawei P8 Lite modeli ise 5 inç IPS LCD dokunmatik bir panel ile geliyor. Ekran çözünürlüğü olarak Huawei P8 Lite modelinde 720 P kullanıldığını hatırlatalım. Diğer yandan 1.2 GHz hızda çalışan ve 8 çekirdekli HiSilicon Kirin 620 işlemcisi ile güçlendirilmiş. 2GB RAM ve 16GB dahili depolama ile geliyor. Ayrıca 128GB’a kadar MicroSD kart girişi ve desteğinin olduğunu söyleyelim. İlk olarak Almanya ve Macaristan üzerinden satışa sunuldu ve fiyat olarak 300 dolar belirlenmiş.Bakalım huawei’nin bu yeni cihazı piyasada ne işler yapacak.

Huawei P8 Lite Tüm özellikler

  • 2GB RAM
  • 1.2 Ghz, 8 çekirdekli HiSilicon Kirin 620 işlemci
  • 720 P, 5 inç IPS Ekran
  • 16 GB dahili depolama, 128GB MicroSD kart desteği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir