Huawei P9 Max Özellikleri Kesinleşti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon pazarındaki üst segment yarışı sıkı bir rekabet ile devam ediyor. Bu segmentte üreticiler en güçlü ve iddialı modellerini piyasaya sürerek liderlik yarışına ortak olmak istiyorlar. Tıpkı o firmalardan olan ve çin’in önde gelen markası Huawei’den üst seviye amiral gemisi P9 Max modelinin özellikleri belli oldu. Cihazın teknik detaylarına bakarsak, oldukça güçlü bir model olacak ve Samsung’un Galaxy Note 5 gibi amiral gemilerine meydan okuyabilecek kapasitede olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Önemli markalardan olan Huawei, Mate S ve Nexus 6P modellerinin ardından phablet modele sahip üst segment cihazı P9 Max performans bazında oldukça üst seviyeye oynuyor diyebiliriz. Nexus 6P modelinde meydana gelen ekran kırılması, hızlı şarj özelliğinin çalışmaması gibi sorunlar ile gündeme gelen Huawei şimdi ise üst segment cihazını piyasaya sürecek. Markanın gidişatına bakarsak tıpkı Samsung gibi Mate 8 modeli bile satışa çıkmadan P9 Max modeli gözüktü. Antutu testlerden gözükene göre yeni amiralin dikkat çeken en önemli özelliği işlemcisinin güçlü model Kirin 950 olmasıdır. Kirin işlemcisinin gücü Exynos 7420 işlemcisinden daha fazla olduğunu belirtelim.

Gelelim P9 Max modelinin özelliklerine, cihazda belirttiğimiz gibi Kirin 950 işlemci çipseti bulunuyor ve Mali-T880 MP4 grafik birimini kullanıyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamanın yanı sıra 6.2 inç büyüklüğünde dev bir ekran ile gelecek. Antutu performans sonucuna göre ise P9 Max modeli tam 73.759 puan alarak Meizu Pro 5 modelinin çok az aşağısında kalmış gözüküyor. Bakalım cihaz beklenen yüksek performansı sergileyebilecekmi göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir