Huawei Yükselmeye Devam Ediyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Asyalıların domine ettiği akıllı telefon pazarında özellikle son birkaç yılda Huawei gibi Çin menşeili üreticiler oldukça iyi bir ivme yakaladılar. Diğer telefonlara göre daha ucuz ancak kaliteli ürünlerle karşımıza çıkan Çinli üreticiler, kısa süre içinde pazardaki yerlerini daha güçlü hale getirdiler.

Çinli üreticiler arasında sunduğu hizmet ve kalite ile öne çıkan Huawei, diğer şirketlere göre dünya çapında daha aktif ve popüler bir hale gelmişti. Huawei‘nin bu çıkışını görmezden gelmeyen BrandZ Global, “Dünyanın En Değerli 100 Markası” listesine Huawei‘yi de dahil etti. Huawei‘yi dünyanın en değerli 70. markası olarak gösteren BrandZ Global, sadece Teknoloji Markalarını kapsayan listede ise Huawei‘ye 16. sırada yer verdi.

Huawei Tüketici Ürünleri Birimi, 2014 yılında gerçekleştirdiği 75 milyon adet satış ve %45 oranındaki yükselişle, dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda yer alıyor. Huawei bu konudaki başarısını Huawei P8, Huawei Mate7, Honor 6 Plus ve Honor 6 gibi modellerine borçlu.

facebook müşteri hizmetleri

IPSOS’un 32 ülkeyi kapsayan araştırmasına göre de Huawei‘nin global bilinirliği 2014’te, kullanıcıların üçte ikisine işaret eden bir değer olarak %52’den %65’e yükselmiş durumda. Ek olarak Huawei’nin net tavsiye skorları %43’lük değere ulaştı. Bu durum, markayı bu alanda, dünyadaki ilk üç akıllı telefon üreticisinden biri haline getirirken, tüketiciler arasında Huawei cihazlarının önceki dönemlere göre daha fazla önerildiğinin de net bir göstergesi aynı zamanda.

2014’de %52 oranında olan, deniz aşırı ülkelerden elde edilen Huawei Tüketici Elektroniği satış geliri hedefi, 2015 yılında %60 olarak belirlendi. Huawei Tüketici Ürünleri Grubu, özellikle sportif alanda aldığı aksiyonlarla – sporun global ve birleştirici etkisiyle – marka bilinirliğine önemli oranda katkıda bulundu.

Özellikle Galatasaray’ın sponsoru olduktan sonra ülkemizde de önemli bir yer kazanan Huawei, sportif alandaki iş ortaklıklarıyla ve maraton organizasyonu gibi spor aktiviteleriyle, 50’den fazla bölgede ve ülkede tüketicilerle buluştu. Huawei; 630 resmi mağazası, 33.000 satış noktası ve 10.000 kişilik satış ekibiyle, alışveriş deneyimi açısından da kullanıcıların yanında olmasını bildi.

Bakalım gelecekte Huawei bu muhteşem ivmeyi korumaya devam edebilecek mi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir