Hyve-3D: 3 Boyutlu Çizim Yapın

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Montreal Üniversitesi’nden araştırmacılar yeni bir 3D interaktif sistemi geliştirdi.Yeni sistem sayesinde tasarımcılar,mühendisler ve geliştiriciler gerçek zamanlı olarak çizimlerini 3D görebilecek.Hyve-3D olarak adlandırılan sistemde çizimlerinizi herhangi bir duvarda ya da yerde anında görebilir, renklendirebilirsiniz. Sistem şimdlik mobilya endüstrisine göre tasarlanmış ancak böyle bir sistemin yakında geliştirileceği çok açık.

Bir tasarımcı ortalıkta birileri gezerken orada bşr koltuk takımı çizebilir.

hyve3

Sistem çok fazla parçadan oluşuyor. Tanıtımta anlatıldığı şekliyle:

facebook müşteri hizmetleri
Bu şaşırtıcı görseller aslında optik bir ilüzyonun sonucu. Yüksek çözünürlüklü projektör, özel olarak tasarlanmış 5m çapında küresel içbükey kumaş ekran ve ekrana görüntü yansıtan kubbe şekline bir ayna ile bu çarpıcı görselliğe ulaşıyoruz. Küresel görüntü özel tekniklerle gerçek zamanlı olarak oluşturuluyor. Nesnelerin manipülasyonu için kullanıcının sadece jestleri ve parmak hareketlerini kullanması yeterli. Hyve-3D sisteminde tasarımcılar bir şeyler tasarlamak için el tabletleri kullanıyor ve full 3D bir imleçten yardım alıyorlar. Örneğin bir oturma odası tasarlarken nesleri istedikleri gibi konumlandırıp, yönlerini ve renklerini değiştirebiliyorlar. Böylece isteğe özgü tasarımlar için işgücüne gerek kalmıyor. Tüm işlemler tablet üzerinden basitçe yönetiliyor ve tablet 3 boyutlu bir fareye dönüşüyor.

Los Angeles’ta yapılacak olan SIGGRAPH 2015 konferansınada tanıtılacak olan cihazın evlerimize girmesi mümkün değil. Sistemin kurulması yaklaşık 3 saat sürüyor ve daha çok IKEA gibi büyük ev marketlerinde müşterilerin kendi oturma odalarına uygun şekilde tüm çeşitler arasından istedikleri mobilyayı kolaylıkla seçmesi, renkleri ayarlaması ve yerleşim planlaması üzerine dayalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir