İkinci Bir ShellShock Virüsü Vakası!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

shellshock1

facebook müşteri hizmetleri

Linux, Unix, bazı Windows sunucuları, Mac işletim sistemi, Android platformu ve hatta Nesnelerin İnterneti kapsamındaki bağlantılı cihazlar yakın bir zaman içerisinde ShellShock güvenlik açığından etkilenmişti. Trend Micro’nun yeni keşfettiği son bulgulara göre ShellShock’un farklı yöntemlerle ortaya çıkmış ikinci vakası e-postaların iletilmesini sağlayan SMTP sunucularını hedef kapsamına alıyor.

Trend Micro’nun yakaladığı saldırı da sorumlunun “JST Perl IrcBot” isimli uygulama olduğu öğrenildi. Eğer kötü niyetli biri saldırı gerçekleştirecek ise bu açık üzerinde DDos saldırıları gerçekleştirerek kişi ve kurumların sistemlerini çökertmeye çalışıyor. Bilgisayar korsanları en başta bahsettiğimiz ShellShock’u aktif hale getirmek için kodlar içeren e-postalar göndererek IRC Bot programının çalıştırılmasına sebep oluyorlar.

Trend Micro elde ettiği bulgularla en çok etkilenen ülkelerin başında Tayvan, Almanya, ABD ve Kanada’nın geldiğini belirtirken bu saldırıya sebep olan tüm zararlı IRC Bot’ların Trend Micro tehdit altyapısında tanımlanmış olduğunu ve bu zararlı uygulamalara karşı koruma sağlandığını açıkladı.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir