İlk Göz Tarama Özellikli Telefon Arrow NX F-04G

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon firması olan Fujitsu‘dan bir ilk gerçekleştirildi. İlk göz taramalı akıllı telefonları Arrow NX F-04G modeli ile telefon kilidi açılabiliyor. Ayrıca göz tarama özelliği ile mobil ödeme işlemleri yapılabiliyor. Mobil platformda alışveriş için parmak izi sensörü özelliğinin oldukça stabil ve güvenilir olduğunu biliyoruz. Apple’ın iPhone’lar için getirdiği bu sistem, daha sonra birçok üretici firma tarafından kullanılmıştı.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat gelişen teknoloji, elini bu alana atarak artık göz taramalı sisteme geçişi hızlandırmaya başlıyor. İlk göz tarama özelliğine sahip akıllı cihaz Arrow NX F-04G, Japonya’da satışa sunulacak. Japonyada bulunan ünlü telekomünisyon firması NTT DOCOMO aracılığı ile kullanıcılara satışa açılacak. Arrow NX F-04G modelinde bulunan özellik, göz tarama teknolojisi, hem telefon kilidini açma hem de mobil ödeme alanında kullanılıyor. Ödeme işlemi için ise cihazın ön kamerası ile temasa geçmeniz gerekmektedir. Cihazın ilklerinden bahsettik şimdi ise donanımsal özelliklerini sıralayalım.

Arrow NX F-04G Tüm Özellikler

  • 5.2 inç büyüklüğünde Quad HD ekran
  • 2.0GHz saat hızında 4 ve 1.5GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekle birlikte toplam 8 çekirdekli işlemci
  • 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza
  • Android 5.0 işletim sistemi
  • 3120mAh gücünde batarya

Cihaz İris yeşili, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satılacak olan Arrow NX F-04G’nin Japonya dışında bir ülkede satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Arrow NX F-04G özellikleri ise oldukça iyi diyebiliriz. Bakalım piyasaya hangi rakamlar ile giriş yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir