İlk Günden 14 Milyon Windows 10 Güncellemesi!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft çalışanlarının açıklamalarına göre Windows 10’un çıkışının ilk gününde yapılan bedava güncelleme sayısı 14 milyonu geçti. Yusuf Mehdi isimli bir Windows yetkilisinin cümleleri şu şekilde : “Daha şimdiden 14 milyon Windows 10 güncellemesi gerçekleştirildi. Bu kadarını biz bile beklemiyorduk.”

Bu da demek oluyor ki Windows 10 bir önceki işletim sistemi olan Windows 8’i neredeyse 10 kat hızlı bir şekilde geçti. Windows 8 çıktığı zaman yani 2012 yılında ilk 3 gün yalnızca 4 milyon indirilmişti.

facebook müşteri hizmetleri

Daha teorik kısmına girecek olursak Microsoft’un yaptığı açıklamalara göre şu an tüm dünya çapında kullanılan yalnızca orjinal Windows sayısı 1.5 milyar gibi uçuk bir sayı. Böyle düşününce 14 milyon bunun sadece küçük bir pay da olsa (toplamda %1 bile olamamış öyle düşünürsek) Microsoft ekibinin asıl amacı 2018 yılına kadar tam 1 milyar Windows 10 kullanımı…

Farklı bir Microsoft çalışanı olan Rayburn’un cümlelerine göre “Windows 10 güncellemesini sunduğumuz andan itibaren çok yoğun bir trafik oluştu. Biz bile bu kadarını beklemiyorduk. Belki de ilk dakikadan yapılan indirme 10 TB boyutunu geçmişti.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir