İlk Sanal Gerçeklik Merkezi Açıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda özellikle video oyunları konusunda oldukça ciddi gelişmeler yaşıyorduk. VR gözlükler ile sanal gerçeklik dünyasına girişimiz herkesi gerçekten derinden etkilemişti ve çok farklı bir tecrübeyi bize sunmuştu. Gözlüğü takmamız ile birlikte kendimizi direkt olarak oyunun içinde bulmamız eminiz ki bir çok kişinin hayaliydi. İşte şimdi dünyanın ilk sanal gerçeklik eğlence merkezi Avustralya’nın Melbourne şehrinde açıldı!

facebook müşteri hizmetleri

Her ne kadar ülkemize gelmesi için oldukça uzun zamanlar gerekse de ilk sanal gerçeklik merkezi Melbourne şehrine kuruldu bile. Geniş bir alan üzerine kurulu “Zero Latency” olarak isimlendirilen platform, ziyaretçilerine sanal gerçeklik deneyimi sunmak için tasarlandı.

Merkez olarak, ızgara deseniyle kaplı, 129 adet PlayStation Eye kamerası içeren, 4.300 metrekarelik bir depo kullanılıyor. Bir seans dört veya altı oyuncunun bir saat süresince bu ilginç deneyimi yaşamasını sağlıyor. Katılım ücreti ise kişi başı 65 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Alienware Alpha PC içeren bir sırt çantası ve Oculus Rift DK2 kulaklıklarla donatılmış oyunculara böyle bir sanal gerçeklik tecrübesi sunabilmek için Avusturalyalı takım 3 yıldan uzun bir süre çalışmış ve bu merkezi inşa edebilmiş.

Dünyanın ilk sanal gerçeklik oyun merkezi olma ünvanına sahip olan Merlbourne’deki Zero Latency bu alanda pek son olacak gibi durmuyor. Daha bir çok şirketin bu gibi planları olduğu dedikoduları internet üzerinde oldukça sık şekilde yayılmaya başladı bile. Umuyoruz ki bunlardan biri de Türkiye’den çıkar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir