İlk Ubuntu Tabanlı Telefon Haftaya Çıkıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Aslında proje açıklanalı bayağı oldu, ancak Ubuntu tabanlı ilk akıllı telefon haftaya Avrupa çapında satışa çıkıyor.

Ubuntu’nun BQ firmasını anlaşmalı partner olarak açıklamasının üzerinden aşağı yukarı bir sene geçti. Aynı zamanda ilk Ubuntu tabanlı telefon olan BQ Aquaris E4.5 sonunda satışa çıkacak.

Sadece internetten satın alabileceğimiz telefonun satış linkleri BQ ve Ubuntu’nun kendi Facebook ve Twitter sayfaları tarafından açıklanacak.

facebook müşteri hizmetleri

BQ Aquaris E4.5, ilk Ubuntu işletim sistemli telefon olmasına rağmen, yeni bir cihaz değil. Yani BQ’nun 2015 başında açıkladığı telefonla karıştırmamak lazım. Hal böyle olunca BQ Aquaris E4.5 güçlü bir cihaz isteyenlerden çok, Ubuntu işletim sistemi kullanmak isteyenlere hitap ediyor.

BQ Aquaris E4.5’in özellikleri şöyle; 4.5 inç ekran, 1.3 gHz MediaTek dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza, çift SIM girişi ve MicroSD hafıza kartı desteği. Cihazın fiyatının ise maksimum 170 Euro olması planlanıyor.

Görünüş ve kullanım açısından zengin gözüken Ubuntu işletim sistemini kullanan bir telefonun piyasaya sürülmesi iyi bir şey olsa da, tabiri caiz ise ‘geri dönüştürülmüş’ eski cihazlardansa Ubuntu için geliştirilmiş güçlü bir telefon görmeyi de istiyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir