İlk Ultra Yüksek Çözünürlüklü Bluray Player

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Berlin’den yeni haberler gelmeye devam ediyor. Son haberimiz Samsung’un Dünya’nın ilk UHD Bluray Player’ını duyurması.

Berlinde bugünlerde gerçekleşen IFA fuarında Samsung ilk Ultra Yüksek Çözünürlüklü Blu-Ray player’ı olan UBD-K8500’ü bugün duyurdu.

Duyurulan oynatıcı standart bir Blu-Ray oynatıcıya göre 4 kat daha yüksek çözünürlük ve 64 kat daha yüksek renk ekspresyonu sağlıyor. Oynatıcı aynı zamanda herhangi bir diskteki görüntüyü 4K çözünürlüğüne yükseltebiliyor. (upscale işlemi, kalitesine henüz bir şey söyleyemiyorum.)

samsung-uhd-blu-ray-ifaOynatıcı aynı zamanda 4K canlı yayın servislerini de destekliyor. Ve Samsung’un yeni trendi kavisli bir tasarıma sahip.

facebook müşteri hizmetleri

Samsung cihazı 2016 başlarında Avrupa ve Amerika’da satışa sunacak. Cihazın fiyatı konusunda henüz bir açıklama gelmese de fuarda konuşulanlara göre fiyatının 500 Dolar’ın altında kalması bekleniyor.

Keskin görüntü formatı 4K’nın geleceğin disk formatı Bluray (aslında yıllardır var ama yaygınlaşma meselesi işte.) ile daha da popüler olması ve başarıya ulaşması bekleniyor. 4K disklerin 2015 sonlarında çıkması bekleniyor. Çıkacak disklerin ise maliyetlerinin 30 dolar civarında olması bekleniyor ancak gerçek fiyat film stüdyoları tarafından belirlenecek.(ki ülkemiz için çok büyük bir rakama tekabül ediyor bu tutar.)

Büyük TV üreticilerinin tamamı ümidini 4K yani UHD teknolojisine bağlamış durumda. Çünkü son yıllarda televizyon sektörü durağan bir eğilim izliyor ve insanlar cep telefonları ve biligsayarlarından bile daha uzun süre TV’lerini değiştirmiyorlar. 4K ise kullanıcılara yeni bir deneyim sunduğu için dikkat çekiyordu ancak sıkıntı tüm Dünya genelinde 4K içeriğin yetersizliğiydi. (Ki ülkemizde Full HD yayın bile olmadığını Dijitürk gibi servislerin sunduğu yayınların upscale edilmiş 576i görüntü sunduğunu belirtmeliyim.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir