IMEI Kaydı Nasıl Öğrenilir ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasası büyüyüp geliştikçe ve yeni modeller artmaya devam ederken çakma mallarda bir o kadar artıyor. Diğer yandan yurt dışından aldığınız telefonlarda kaçak olduğundan dolayı bazı durumlar söz konusu olabiliyor. Bunların başında IMEI numarasının olmaması oluyor ve buda cihazınızı kullanmanızı engelliyor. Yurt dışından getirilen telefon modellerinde IMEI numarası olmadığından dolayı cihaz 1 ay gibi bir sürede kapanıyor ve kullanmanız imkansız hale dönüşüyor.

facebook müşteri hizmetleri

Ülkemizde yurtdışında getirilen telefonlar için IMEI numaraları çaktırılabiliyor. Fakat yurt dışı harici eğerki cihazınızın IMEI numarasının olup olmadığını öğrenmek içinde bir yol bulunuyor. Telefonunuzun IMEI numarasını öğrenmek için cihazınızda bulunana Ayarlar menüsü altında Hakkında kısmına giriniz ve burada cihazınızın işletim sistemine kadar birçok çeşitli detay bilgileri görmeniz mümkün olacaktır.

Diğer bir alternatif ise numara çevirdiğiniz ve arama işlemi yaptığınız yere *#06# yazıp ararsanız size bilgileri gösterecektir fakat bu arama yönteminin her cihazda aktif olduğunu söyleyemeyiz. Tabi IMEI numarasını öğrendikten sonra ne mi olacak dersiniz ? Bu numaranın sistemde olup olmamasını IMEI sorgulama sitesinde öğrenebilirsiniz. Buraya tıklayarak açılan sayfada gerekli bilgileri doldurup tamamlayınca sizlere cihazınıza kayıtlı olan numaranın sistemde olup olmamasını gösterecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir