İMessage Ücretli mi, Nasıl Kullanılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İMessage nedir, İMessage nasıl kullanılır, İMessage ücretli mi ? İMesage hangi cihazlarda kullanılır, İMessage nasıl etkinleştirilir, İphone İMessage kullanımı

İMessage Nedir ? Ücretli Mi ?

İMessage İphone üzerinden Whatsapp gibi mesajlaşmamızı sağlayan, sadece Wifi ve Mobil Ağ üzerinden erişime izin veren bir mesajlaşma uygulamasıdır. İMessage Apple’ın geliştirmiş olduğu bir uygulamadır. Ücretsiz olarak mesajlaşma imkanı sunar ve ücretsizdir, yani gönderdiğiniz mesajlarda Sms paketlerinizden düşmez. Whatsapp mantığı ile çalışan bu uygulama birçok Apple kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir.

Bu uygulamanın çalışabilmesi için bir telefon numarası şart yani telefon numarası olmadan kullanım sağlayamazsınız, aynı şekilde Wi-fi yada Mobil ağ (3G veya 4G) erişiminizin olması gerekiyor.

İMessage Nasıl Kullanılır ? Nasıl Etkinleştirilir ?

İMessage kullanımı çok basit mesajlar menüsü üzerinden kullanım mümkün, zaten karşıdaki kişi Apple kullanıcısı ise direk olarak İMessage olarak algılar ve kullanım sağlayabilirsiniz. İmessage üzerinden herhangi bir ücretlendirme yok, sadece ilk yükleme yaptığınızda onay için bir ücret alınıyor. Operatör üzerinden yurt dışı kaynaklı bir server üzerinden onay aldığı için bu şekilde çok düşük bir ücretlendirme olacaktır. Etkinleştirme ile ilgili ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

Öncelikle Menü üzerinden Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. İmessage ücretli miDaha sonra açılan yeni menüden Mesajlar sekmesine giriş yapıyoruz. İMessage nasıl etkinleştirilir

Mesajlar menüsünden sonra İMessage uygulamasını etkinleştirmemiz yeterli olacaktır. İphone Ücretsiz mesajlaşma

İMessage Hangi Apple Ürünlerinde Kullanılabilir ?

Şuan da İOS 9.3.3. yayınlandı ve bu sürümlerde mevcutta kullanım mümkün, ancak İOS 5 ve üzeri tüm versiyonlarda kullanım mümkün. Sadece İOS 4 ve altı cihazlarda İMessage kullanamazsınız.

İphone 4, İphone 4s, İphone 5, İphone 5S, İphone 6 ve İphone 6S cihazlarına ek olarak İpad ürünlerinde de İOS 5 ve üzeri sürüm yüklü tüm cihazlar üzerinden kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir