Inbound Pazarlama’da Hedefleme Sorunsalı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Inbound pazarlama stratejilerinde yapılan en büyük hatalardan biri de doğru hedef seçmemektir.

Bu konu, her sektör için geçerlidir. Şayet hedefleriniz ve amaçlarınız standartlar dahilinde makul ise, başarılısınız; şayet makuliyeti zorluyorsa hırslısınız. Ama makuliyet sınırları dahilinde değilse, sadece hayalperestsiniz. Beklentilerinizi yüksek tutmak, motivasyon açısından iyi olabilir fakat ulaşılamayacak bir hedef sadece umutsuz vaka örneğidir.

facebook müşteri hizmetleri

Hedeflerinizi metrik sonuçları sayesinde oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz hedeflerde ayrıntılı adımlar ve çözüm noktaları belirlemelisiniz. Haftada 2 e-kitap çıkartmak gibi bir hedef, daha fazla e-ktaip yazmak gibi bir hedeften daha ayrıntılı ve hedefe yöneliktir.

Ayrıca web sitenize bir yatırım olarak bakmanız ve duygusal bir bağ kurmamanız gerekmektedir. Malesef çoğu yatırımcının sorunu duygusal bağ kurdukları web sitelerinin sonuçlarını kabul etmemek oluyor. Bu durum, çözümü daha da geciktiriyor.

Bir başka durum ise zamanlamadır. Kendinize günlük, haftalık, aylık ve yıllık hedefler koyun ve bu hedefleri asla ve asla geciktirmeyin. İş prensiplerini oturtmak, Inbound pazarlama stratejilerini gerçekleştirmenin olmazsa olmazıdır.

Inbound pazarlama stratejilerinde yanlış hedefleme, yapılan en büyük hatalardandır. Bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için netvent.com’dan ulaşabileceğiniz içeriklere göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir