Infinite Crisis Kapanıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son iki günde oyunlarla ilgili çok güzel haberler verdik ancak durmanın zamanı geldi. Bu kez kötü ve üzücü bir haberle karşınıza geldik. DC Comics temalı MOBA oyunu Infinite Crisis kapanıyor.

Turbine tarafından geliştirilen ve Warner Bros Interactive tarafından yayınlanan DC Comics temalı MOBA oyunu Infinite Crisis 14 Ağustos‘ta sunucularını kapatacak. henüz beta’dan 26 Mart’ta çıkan oyun sunucuların boşluğundan ve oyuncu sayısının azlığından dolayı Warner Bros Interactive tarafından kapatılma kararı aldı.

facebook müşteri hizmetleri

İşin üzücü tarafı bir oyunun sunucularını kapatması değil, bu oyunun çok yeni olması. Oyun 26 Mart‘ta Steam üzerinden çıkış yapmıştı ve free to play olmasına rağmen bir türlü istenilen başarıyı elde edemeyince deyim yerindeyse WB’un elinde patladı. Tabii ki oyunun bu kadar düşük bir başarı yakalaması oyunun suçu değil, Batman Arkham Knight ile ilgilenmekten Infinite Crisis‘ı boşverip reklamını yapmayan Warner Bros Interactive bu kapanmanın suçlusu olarak gösteriliyor.

Oyunun kapanacak olmasının başka bir sebebi ise League of Legends, Heroes of The Storm ve Dota 2‘nin MOBA türünde fazla popüler olması. Tabii şirketler bu oyunların reklamını iyi yaptığı için (özellikle Riot Games gerçekten çok büyük bir efor sarfediyor League of Legends için) oyunlar gündemden düşmüyor. Keşke Warner Bros da Infinite Crisis‘a gereken önemi gösterseydi de oyun daha altı ayda kapanacak duruma gelmeseydi.

Geliştirici ekip Turbine bugünden itibaren oyuna desteği çekti, yani artık herhangi bir güncelleme gelmeyecek Infinite Crisis için. Oyun içindeki son maçlarınızı oynamak için 14 Ağustos’a kadar vaktiniz var, o yüzden oyunun daimi oyuncularındansanız bu fırsatı iyi değerlendirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir