İngiltere’ye Minas Tirith Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İlgi çekici bir indiegogo kampanyası ile karşınızdayız. Bu seferki kampanya hem oldukça pahalı hem de bir hayli ilgi çekici gözüküyor. İngiltereli mimarlar ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarının oluşturduğu ekibin indiegogo kampanyası oldukça ilgiyi üzerinde topladı. Ayrıca bu ekip İngiltere’nin bir şehrine 1.85 milyon sterlin(8.2 milyon lira) karşılığında Minas Tirith’i yapmayı vaat ediyorlar.

facebook müşteri hizmetleri

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ve aynı zamanda Hobbit üçlemesinin en ünlü şehri diyebileceğimiz Minas Tirith’in yapımına hiç bir sorun çıkmaması durumunda 2016 yılının sonunda başlamayı planlıyorlar. Bitiş tarihi olarak ise 2023 gösteriliyor. Tek gereken şey 1.85 milyon sterlin.

Bunun yanında indiegogo’da toplanan ilginin verdiği güven ile birlikte şimdiden kurulacak yer için araştırmalara başlandı. İngiltere’nin güneyinde konut yapımı ve ticari anlamda elverişli iki yer buldular bile. Kampanyanın bitimine 47 gün kala ekip 63 bin sterlin toplamayı başardı. Belirlenen paraya ulaşılması imkansız görünen bu kampanyaya para bağış yapan 1,500 kişi var. 1.85 milyon sterlin toplanmadığı taktirde herkesi parası iade edilecek.

Bizce dünyanın yeni harikalarından biri olabilecek olan çalışma eğer hayata geçirilirse güzel olabilir ancak geçirilse bile yapılma süreci uzun olacağından dolayı ve masrafı bizim şu an ki paramız ile 8.2 milyon lira hesaba katılınca göze gerçekten korkunç bir rakam gibi gelebiliyor. Ancak hayata geçirildiği taktirde gerçekten güzel bir çalışma olabilir ve turistik açıdan oldukça ilgi çekebilir. Eğer gerçekleşirse 2023 yılında bir İngiltere turu yapmayı kim istemez…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir