Inkscape 0.91 Sürümü ile Yayınlandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Inkscape topluluğu, yeni bir sürüm duyurusu yaptı.

Inkscape; Illustrator, CorelDraw ve Xara X benzeri bir çizim programı. Fakat kendine hasa araçları ve arayüzü olan bir program. W3C standard Scalable Vector Graphics dediğimiz SVG dosyaları ile çalışıyorsunuz. Fakat bununla sınırlı değil. Diğer bir çok dosya formatını (Buna PDF de dahil) okuyabiliyor. Daha da iyisi, kendisi tamamen özgür bir yazılım ve herkesin kullanımına açık. Herhangi bir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz.

Bu yeni sürümde yeni bir grafik motoru olan Cairo kullanılmaya başlandı. Bu sayede daha performanslı ve düzgün bir çizim ortamı sunuluyor. Burada Google’a, sponsor olup verdiği destek ile teşekkürlerini iletiyor Inskcape topluluğu.

facebook müşteri hizmetleri

0.91 sürümü ile FXG ve SIF dosya formatı desteğinin yanında VSD ve CDR dosya formatında dışa aktarım da yapılabiliyor. Ayrıca Inkscape’in uzantı desteği sayesinde topluluğun oluşturduğu bir çok uzantıyı kullanarak yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

Inkscape 0.91 sürüm notlarına buradan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nisan 2015 sonu Toronto’da düzenlenecek olan 3 günlük Hackfest’e katılacak olan Inkscape geliştiricilerine bağışta bulunmak isterseniz şuradan iletişime geçebilirsiniz. Bağışlarınız ile kendilerine yol, otel vb. bilumum masraflarında yardımcı olabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve Inkscape’i indirmek içinse https://inkscape.org/en/download/ bağlantısını kullanabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir