İnstagram İçin 1080P Desteği Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Fotoğraf paylaşma servisi olan ve en popüler sosyal medya sitelerinin arasında bulunan İnstagram hanesine her geçen gün yeni bir özellik katmaya devam ediyor. Şimdi ise yüklenen fotoğrafın çözünürlülüğünde artış gözüktü. Artık kullanıcıların İnstagram üzerinden yükledikleri fotoğrafları 1080p çözünürlülüğünde olacak. İnstagram yeniliklerine devam ederken, hatırlarsak geçen hafta Android ve İOS uygulamarında güncelleme yapmış ve daha değişik bir web arayüzüde kullanıcılarına sağlamıştı.

Şimdiki yeniliği ise daha iyileştirilmiş ve daha kaliteli fotoğraflar artık instagram üzerinden kullanıcılara paylaşılabilecek. Daha önceden yüklenen bir fotoğraf 640×640 boyutlarına düşürülüyor ve daha az kaplıyordu. Ünlü fotoğrafçılar ise 500px’den yüksek çözünürlük gelmesinin ardından dahada yoğun bir ilginin İnstagram’a olması yetkililer tarafından çözünürlülüğün dahada arttırılmasına neden oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Artık yeni çözünürlük boyutu 1080×1080 olacak ve fotoğraflar sıkıştırılmadan daha kaliteli ve canlı olacak. Henüz sosyal medya tarafından resmi bir paylaşım veya açıklama bulunmuyor fakat bazı kullanıcıların yüklediği yüksek çözünürlüklü fotoğraflar bunun bir işaretçisi diyebiliriz.

İşte o fotoğraf örneği ;

#fireworks

Sean O’Kane (@sokane1) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir