Instagram Kullanıcı Sayısı Hızla Artıyor!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çıktığı tarihten itibaren nerdeyse tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Instagram, günden güne daha da büyüyor. Dünyanın dört bir yanından insanların fotolarını paylaşması sitenin veri depolama hizmetinin arttırmasına ve dolayısıyla sitenin kalitesini ortaya koyuyor. Şimdiler de ise site rekor kullanıcı sayısı ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

ınstagram haberleri

Sosyal medya hesapları artık hayatımızın her yerinde. İnsanlar eskiden olduğu gibi oyun haberleri yada farklı vakit geçirme araçlarının yanı sıra yeni alışkanlıklar elde etti. Bunun sebebi ise doğrudan sosyal medya. Sosyal medya sayesinde insanlar bir birleri ile anlık paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Bunlardan en sık kullanılanları arasında da şüphesiz Instagram bulunuyor. Instagram sitesi günlük yaklaşık 80 milyon fotoğraf yüklendiğini açıklayarak az önce anlattıklarımızı fazlası ile doğruladı.

ınstagram fotoğrafları

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca site yöneticileri yaptıkları açıklamalarda gelişmelerden memnuniyetini ve kullanıcılara yönelik hizmetlerini depreştirdiklerini ifade ederek, kullanıcı sayılarının 400 milyona ulaştığını açıkladı. Dile kolay 400 milyon kullanıcı. Site bu açıklama ile birlikte potansiyellerini günden güne arttırdıklarını ve depolama ünitelerini sürekli geliştirdiklerini ifade etti.

Instagram’ı En Çok Hangi Ülke Kullanıyor

Site yöneticileri yaptıkları açıklama bununla da sınırlı kalmıyor. Açıklanan 400 milyon rakamının büyük bölümünü ise ABD oluşturuyor. Verilere göre 400 milyonun %75 ABD vatandaşları tarafından kullanılmakta. Bu da veriler ise sitenin yolunun daha çok olduğunu ve benzer oranları dünya çapında yakalama gerekliliklerini ortaya koyuyor.

ınstagramı en çok kullanan ülke

Instagram Kime Ait?

Evet Instagram 2011 yılında yapılan çalışma ile Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook bununla birlikte hızla siteyi ilerletmiş ve rekor kullanıcı artış sayısına ulaşmıştı. Günden güne artan kullanıcı sayısı ile sitenin rekorlarının devam edeceği kesin gibi gözüküyor. Instagramı alan Facebook siteye toplamda 1 milyar dolar ödemişti.

Instagram Facebook tarafından satın alındı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir