Instagram Layout Uygulaması

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eğer siz de bir Instagram kullanıcısı iseniz, bir çok arkadaşınızın farklı fotoğrafları bir araya getirerek kolaj yaptığı farklı bir uygulamayı görmüşsünüzdür. Instagram uygulaması üzerinde her 5 kullanıcıdan birinin bu tür fotoğrafları paylaştığı görülürken, bu kolaj uygulamasını yaparken de çeşitli uygulamalar kullanıldığını fark eden Instagram yöneticilere sonunda duruma el koymaya karar vermiş durumda.

Yalnızca iOS kullanıcılarının uyguladığı “Layout from Instagram” isimli uygulama artık Instagram‘da ek bir uygulamaya gerek olmaksızın direkt olarak fotoğraflar kolaj yapılarak paylaşımda bulunulabiliyor.

Instagram Layout Nedir? Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı hayata geçiren John Barnett, böyle bir uygulamayı Instagram üzerinde hayata geçirmeden önce, Instagram kullanıcılarının tüm kolaj fotoğraflarını inceleyerek ve bu sistem üzerinden buldukları açıklar üzerinden yaptıkları bir çalışma ile üst düzey bir program hazırladıklarından bahsetti.

Programda yakaladıkları açıklardan söz eden John Barnett, bir çok uygulamada kullanıcının paylaştığı fotoğrafın açısının ya da belirtilen şablonların dışına çıkmamaları gerektiği gibi bir durum olduğunu ancak tüm bu kısıtlamaların dışına çıkılarak Layout uygulaması ile çözülebileceğini belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

Instagram Layout uygulamasının en dikkat çekici özelliği ise, çekilen fotoğrafların kamera açısına göre kolaj yapılmasını sağlıyor olması. Mesela bir çiçek fotoğrafı çektiğiniz, kolaj uygulaması için kamera açısını yeniden ayarlayarak o fotoğrafı değişik açılardan yapacağınız kolay içine ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca çekilen fotoğraflar, sonuncular, yüzler ve hepsi kategorilerine ayrılarak toplanacak. Yüzler kategorisinde selfie fotoğraflarınız yer alırken, çekilen fotoğrafta sizin yüzünüz tanınacak ve sınıflandırma bu şekilde gerçekleştirilecek.

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Değiştiririm

Instagram Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır

Photo Booth uygulaması ile de arka arkaya çekeceğiniz fotoğraflar, sizin belirleyeceğiniz kolaj uygulamasına göre hızlı bir şekilde oluşturularak paylaşım için hazır bir hale getirilecek.
Yani, sanal dünya üzerinde ustaca işler yapan Instagram, kullanıcıların bu sistemi olağanca fazla kullanıldığını görerek, uygulamasında yer vermiş ve Layout uygulamasını hayata geçirmiş. Şimdilik yalnızca iOS sisteminde kullanılan uygulamanın çok kısa bir süre sonra Android işletim sistemli telefonlarda da uygulanması bekleniyor.

Instagram kullanıcılarını ve kolaj sistemini beğenenlerin merakla beklediği uygulama çok yakında yaygın bir şekilde kullanılabilecek. Ve böylece Instagram da yeni ve güzel bir uygulamaya daha imza atmış olacak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir