İnstagram Reklamları Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sosyal medya platformları içinde gittikçe büyüyen ve adını herkese duyuran Instagram 2012 senesinde Facebook tarafından satın alındığından beri kullanıcı sayısında da oldukça büyük bir artış yaşadı. Bu büyümeye rağmen Instagram’ın kendisine ait verimli bir gelir kaynağından yoksun olduğunu biliyor muydunuz?

Bu durumu fark eden Instagram sabit gelir kaynağını elde etmek için çalışmalara başladı, yani instagram reklamları yakında hayatımıza girecek. Bunu ise reklamlar sayesinde yapacak. Peki bu instagram reklamları nasıl olacak diye merak ediyorsanız endişelenmeyin, uygulama içinde gezinirken birden önünüze atlayıp sinirlerinizi bozacak cinsten değil.

Instagram Reklamları Nasıl Olacak?

Bu reklamlar da ise sponsorlar birden fazla fotoğrafları ile reklamlarını yapabilecekler, fakat bu da tek bir Instagram karesi üzerinden olacak. Kullanıcılar da eğer reklam ile ilgilenirlerse kitap sayfası gibi reklamları sağa ve sola doğru çevirerek aynı karenin üzerinden bütün fotoğraflara göz atabilecekler.

facebook müşteri hizmetleri

Bir nevi slayt tipi diyebileceğimiz bu reklamlar eğer yeterli ilgi görürse “Daha fazlasını öğren” bağlantısına tıklayan kullanıcılar tarafından ana sayfaları da ziyaret edilebilecek.

Şu an için sınırlı sayıdaki kullanıcılar üzerinde test aşamasında olan bu reklamlar, önümüzdeki kısa bir zamanda uygulamada boy gösterecek.

Instagram en azından önümüze fırlayan rahatsız edici reklamlar yapmadığı için bu reklamlar oldukça hoş bir çözüm olarak gözüküyor.

Bonus: Reklamların nasıl olacağı ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu arada Instagram Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır? ve Bilgisayardan Instagram Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) yazılarımıza da göz atmayı unutmayın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir