Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Değiştiririm?

facebook android iphone ayarlari

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Değiştiririm?
2.2 - 5 OY

İnternet genişledikçe hatırlamamız gereken şifre sayısı da genişliyor. Her yere aynı şifre kullanmanın sakıncaları bir yana, bazı yerlerin şifre kuralları oluyor. Örneğin; en az bir har büyük olacak, rakam içerecek, en az 8 karakter olacak vb.

Böyle olunca tek şifre, kafa rahat hayali suya düşüyor.

Sosyal medyalardan biri olan ve fotoğraf yüklediğimiz Instagram için, Instagram şifresini unuttum diyen bir çok kullanıcı mevcut.

Peki unutulan Instagram şifresini nasıl değiştiririz?

facebook müşteri hizmetleri

 

Instagram Şifremi Unuttum Seçeneği ile Değiştirmek

Öncelikle akıllı telefonumuzda bulunan Instagram uygulaması giriş ekranında Şifreni mi unuttun? kısmına tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Ya da bilgisayarınız üzerinden Instagram Şifre Yenileme sayfasından Instagram şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Bunun için sayfaya gitmeniz, Eposta veya Kullanıcı Adı kısmına Instagram kullanıcı adı ya da eposta adresini yazmanız gerekiyor. Altta bulunan ve size gösterilen resimdeki rakam veya harfleri girerek insan olduğunuzu kanıtlamanız lazım. Bu sayede sizin bir bot değil gerçekten insan olduğunuzu ve şifrenizi sıfırlamak istediğinizi anlıyorlar.

Sonrasında size Instagram’dan bir eposta gelecek. Gelecek olan epostadaki bağlantıya tıklayarak Instagram şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

Facebook Hesabınız ile Instagram Şifresi Değiştirmek

Bir diğer yöntem ise; Facebook hesabını Instagram’a bağlayanlar, Facebook doğrulaması ile Instragram şifrelerini değiştirebilirler. Bunun için Instagram uygulamasını akıllı telefonunuzdan açmanız ve anasayfada bulunan Facebook’u kullanarak yenile kısmına dokunmanız gerekiyor.

Sonrasında sizden Facebook hesabınız ile giriş yapmanız istenecektir. Eğer Facebook hesabınız Instagram’a bağlı ise şifrenizi sıfırlamanız için bir ekran çıkacaktır.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

5 thoughts on “Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Değiştiririm?

 • 20 Ocak 2016 at 16:21
  Permalink

  Ya sey ben kafadan bi e posta atmistim bide istagram kendi kendine sifremi degistirdi arti olarak su gosterdiginiz yere giremiyorum lutfen yardim edin ya kactane takipcim vardi:-);-):-D:-(:'(:O☆★▲▶▶◀↑←←☆★♣♧◆◆◇◇■□●○•ºº♡♥¿¡《《|}{

  Reply
 • 10 Eylül 2016 at 11:40
  Permalink

  Ya ben dediklerinizi kaç defa denedim ama yeni şifre gelmiyor ne yapmam lazım? Yardım edebilir misiniz

  Reply
  • 11 Eylül 2016 at 14:05
   Permalink

   help.instagram.com/contact/151081798582137 ve help.instagram.com/contact/740949042640030 instagram a başvuru yapınız. İletişim için şifresini bildiğiniz bir e-posta adresini yazınız.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir