Instagram Web Tasarımı Değişti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son yıllarda iyiden iyide artan “tasarımda sadelik” furyası sitelere de vurmaya başladı. Siteler teker teker daha sade bir görünüme kavuşuyorken bu furyaya Instagram da katılma kararı aldı.

Önümüzdeki haftaya kadar tüm kullanıcılara sunulması hedeflenen yeni tasarımın zaten oldukça sade bir tasarıma sahip olan Instagram’ı daha bir sadeleştirerek karmaşadan uzak ve şık bir görünüme kavuştu.

Site arayüzündeki fotoğrafların toplu görünümünde küçük yerine daha büyük resimlerin yerleştirildiği görülen Instagram’da ayrıca porfil resmi artık kare değil, yuvarlak bir görünüm kazanacak. Resimler büyüdüğü için de tek bir sırada 5 fotoğraf yerine 3 fotoğraf sıralanmış.

facebook müşteri hizmetleri

Aynı zamanda mobil arayüz de bu değişikliğe ayak uydurarak Instagram’ın klasik mavi rengi yerine tamamen beyaz renk tonlarına bezenmiş. 2012 yılından bu yana ilk ve büyük bir tasarımsal değişiklik olacak olan bu yeni arayüz bahsettiğimiz gibi büyük ihtimalle önümüzdeki haftaya kadar tüm kullanıcıların karşısına çıkacak. Yeni tasarıma ait görüntülereinstagram-web instagram-web2 aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir