Instagram’a Yeni Butonlar Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Fotoğraf paylaşma odaklı popüler sosyal paylaşım platformu Instagram, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Facebook tarafından satın alındığından beri gelişmeye devam eden Instagram şu an en büyük fotoğraf odaklı sosyal paylaşım platformu olarak gösteriliyor.

Haliyle Instagram‘daki artan kullanıcı sayısıyla birlikte, Facebook bu kadar kullanıcıdan para kazanmayı bekler oldu. İlk olarak resimli, daha sonra videolu reklamlar ile güncellenen Instagram çok yakında reklam amaçlı yeni butonlar ile güncellenecek.

facebook müşteri hizmetleri

Peki nedir bu butonlar? Instagram‘a yakında gelecek butonlar; satın al, yükle, alışveriş yap ve kaydol şeklinde olacak. Sponsorlu içeriğin satılması, yüklenmesi ya da sponsorlu siteye üye olunması için kullanılacak butonlar ile reklam verenlerden daha fazla para kazanılmaya çalışılacak.

Bu yeni özellikler kullanıcıların sponsorlu reklamlara ulaşmasını kolaylaştırabilir böylece bayadır tepki gören bu sponsorlu reklam olayı kullanıcılar tarafından az da olsa sevilir diye düşünüyoruz. Peki bu Instagram’a bir katkı sağlar mı? Aldıkları sponsor reklamlarına erişim daha kolay olursa Instagram’ın kasası da dolar. Yani evet, bolca katkı sağlar bu butonlar Instagram’a.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir