İnternet Bağlantısız Anonim Mesajlaşma Uygulaması: Flows

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

appstore flows

Bu anonim mesajlaşma uygulamasını tanıtmaya başlayacak olursak, eğer biliyorsanız FireChat benzeri bir uygulamadır fakat temel bazı noktalarda Flows, FireChat’ten ayrılmaktadır.

Çalışma mantalitesi şöyledir;

facebook müşteri hizmetleri

İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan sadece Bluetooth veya P2P Wi-Fi ile uygulamaya giriş yapınca diğer kullanıcılar ile mesajlaşabiliyorsunuz. Flows sizden herhangi bir bilginizi istemiyor. Sadece kendinize ait bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekiyor ve uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz. Kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşabilmeleri için IRC benzeri odalar gerekli oluyor. Odaları hashtag mantığında kare işareti ile başlayıp kurabiliyorsunuz. Ya da var olan bir odaya dahil olmanız mümkün. Önemli nokta Flows yazılan mesajları kaydetmiyor. Kullanıcı bu konuda tamamen kendi kontrolünü yapabiliyor.

Flows kurucusu Furkan Cengiz bu temel noktada farklılaştığını gösteriyor. Ayrıca herkesin dahil olup, belirlenen kullanıcıların katılabileceği gizli odalar da mevcuttur. Anonimlik olayının sorunu ise farklı kişiler aynı kullanıcı adını alabiliyor ve bir karışıklık olması olası hale geliyor. Ama Flows bu sorunu renkli imza ile çözmüş. Her kullanıcının kendine ait 3 renkten oluşan bir imzası bulunuyor.

2 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen Flows, 22 Ekim’de Product Hunt’ta feature olmuş ve 4. sıraya kadar yükselmiş. Flows ile kolayca bir konser arkadaşı ya da bir etkinlik bulabilirsiniz.

Şu anda sadece iOS için bulunmakta ve ayrıca ücretsiz kullanabilirisiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir