İnternet Siteleri 24 Saat Kapatılabilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yeni sunulacak olan İnternet yasa teklifi ile birlikte, herhangi bir mahkeme kararına ihtiyaç olmadan, 24 saat boyunca sitelerin internet erişimi durdurulabilecek.

Anayasa Mahkemesi tarafından “4 saat içinde sakıncalı içeriğin engellenmesi” yetkisinin iptal edilmesinin ardından harekete geçen hükümet, yeni bir başvuru hazırlığına girişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından verilen bilgiler, yeni düzenleme teklifinin nasıl hazırlandığı konusunda açıklayıcı oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Torba Yasa ile Meclis’e gönderilecek olan düzenleme sayesinde Başbakanlık ya da ilgili bakanlıklardan gelen “Kamu düzeni ve milli güvenliği ilgilendiren hususlar” içeren şikayetlere anında müdahele sağlanacak. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) bu şikayetin ardından siteye erişimi 24 saatliğine engelleyebilecek. Bu 24 saat içerisinde her iki tarafında mahkemeye başvurması gerekecek.

Site hakkında son kararı mahkeme belirleyecek. Mahkemenin kararına göre site içerisindeki içerik kaldırılacak, siteye erişim engellenecek veya hiçbir işlem yapılmadan site çalışmaya devam edecek.

İnternet sitesinin, mahkeme kararına rağmen, içeriğe müdahelede bulunmaması durumunda 500 bin liraya kadar para cezası kesilebileceği de belirtiliyor. Ayrıca Bakan Elvan kendisine sorulan bir diğer soru üzerine, TİB içerisinde yeniden yapılandırmanın zorunlu olduğunu ve bu konu hakkında çalıştıklarını da belirtti.

:: Amazon Yılbaşında 40 Android Uygulaması Hediye Ediyor

:: TTNET Faturası Diye Bilgisayarlara Sızıyorlar

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir