İnternetin hızını ölçme

facebook android iphone ayarlari

İnternetin hızını ölçme
5 - 3 OY

internet hızımı nasıl ölçebilirim, internet hızını ölçmek için hangi programlar kullanılır, internet hızımı nasıl yükseltirim, internet hızımı nasıl öğrenirim, servis sağlayıcıma nasıl ulaşabilirim, hız problemi için kimi aramam gerekiyor

İnternetin hızını ölçme

İnternet bağlantınızın kaç mbps olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz ? Bu yazımızda size kullandığınız internetin hızını nasıl ölçebileceğinizi anlatacağız. Türk telekom yada farklı bir servis sağlayıcıdan internet hizmeti alıyor olabilirsiniz. Bulunduğunuz yer iş yeri yada ev fark etmeksizin bilgisayarınız da ne kadar hız aldığınızı tespit edebilirsiniz. Türk telekomun bazı paketlerinde 8 mbps yada 16 mbps ya kadar olan paketler var bu paketlerde size 16 mbps ye kadar hattınızın desteklediği kadar hız alabilirsiniz. Hız testi yaptığınızda tam olarak bilgisayarınızda ne kadar hız aldığınızı ölçebilirsiniz.

Bilgisayarınıza gelen hızı ölçmek için öncelikle “http://hiztesti.turktelekom.com.tr” adresine giriş yapalım. Bu sayfada ki “teste başla” yazan butona tıklayalım.

facebook müşteri hizmetleri

ttnet hız testi

Açılan pencerede test işleminin başladığını görebilirsiniz. Burada internetinizin yükleme ve indirme hızını test etmektedir

vodafone hız testi

Test etme işlemi bittiğinde ise örnek deki değerlerinize bakarsak eğer indirme hızımız 24.1 mbps olarak belirlenmiş, yükleme hızımız ve 2.0 mbps olarak ölçülmüştür. Testi yeniden başlamak için “testi tekrar et” yazan butona tıkladığınızda internet hız testini yeniden yapabilirsiniz.

dsmart hız testi

Hız değerlerinizden indirme hızınız 1.0 mbps altına düşerse hattınız da bir sorun olabilir. Hızınızı yükseltmek için kullandığınız servis sağlayıcısına arıza kaydı bırakmanız gerekebilir. İnternet bağlantınız eğer kablosuz ise daha düşük hız değerleri alabilirsiniz. Yüksek hızları almak için kablolu bağlantı kurmanız gerekiyor. Hız testi yaparken yada internet bağlantınız ile ilgili işlem yapmak isterseniz önerdiğimiz destek hattından destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir