Intimate: Komutlarınız Animasyon’a Dönüşsün

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İngiltere kökenli animasyon teknolojisi ve teknikleri üreten iKinema stüdyoları, animasyonları yönlendirmek için basit komut teknolojisi üzerinde çalışıyor. CEO Alexandre Pechev bu teknolojinin ytakın gelecekte kendini kanıtlayacağını, sanal dünyanın ve gerçekliğin harmanlanmasının yeni bir yolu olduğunu belirtti.

Magic Leap ve Microsoft’un HoloLens’i bu teknolojiyi daha da büyütecek.

Pechev “Sanal gerçeklik ve karma gerçeklik için insanların içerik üretmeye başlayacağı zamanı bizim araçlarımızı kullanmaları için bir fırsat olarak görüyorum. Eğer HoloLens ve Magic Leap projeleri başarıya ulaşırsa çevremizde karakterleri gezdirebilecek araçlara sahip olmalıyız.” dedi.

Intimate adı verilen projenin şu an geliştirme aşamasında olduğu ve kısa zaman için karakterin özelleştirilmesi, değişen yüzey şartlarına alışması gibi fonksiyonları da gelişecek.

facebook müşteri hizmetleri

Program sadece basit komutlarla yönlendirilebiliyor. Animasyonda mümkün olan tüm hareketleri ve pozisyonları inceleyen program karakterin yönlendirilebilmesi için tüm varyasyonları kaydediyor. Örneğin animasyon karakterinize yönelik ‘koş’, ‘sola dön’ gibi vereceğiniz basitçe komutları rahatlıkla yerine getirebiliyor.

iKinema’nın tekniği henüz gerçek hayatta her şeyi kontrol edemiyor, var olan animasyonların yönetilmesini tercih ediyorlar. Sistem aslında farklı hareketler arasında geçiş yapabilmek ve hareketleri yumuşatmak için tasarlanmıştı.

 

Esas amaçlarının eğlenceden ziyade animasyon teknolojisini kolaylaştırmak olduğunu söyleyen Pachev, aslında programın sadece insansı nesler için değil her şey için olduğunu ekliyor. Örneğin bir çiçek, bir dağ için de komut verebilecek ve onu istediğiniz gibi yönlendirebileceksiniz.

HoloLens’in piyasaya sürülmesiyle birlikte hayatımızın çok değişeceğini ve Intimate gibi teknolojilerle kendimize kolaylıkla bir dünya yaratabileceğimizi inkar etmememiz lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir