İOS 8.3’e Jailbreak Yok

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İOS’un diğer yapısı değiştirilmesi adına geliştirme aşamasında olan Jailbreak yazılımı ile İOS kullanıcıları rahat bir şekilde gezinebiliyordu. Fakat Jailbreak İOS 8.3 ile gelmeyecek ve tarihe gömülecek. Jailbreak‘ı çoğu kişinin ücretli olan uygulamaları ücretsiz bir şekilde indirebilecekleri bir platform olarak gözükmesi doğru bir açıklama değil. Jailbreak ile yapılabilecek arasındaise İOS‘un size izin vermediği bütün işlemleri yapabilirsiniz diyebiliriz.

Örnek verirsek Bluetooth üzerinden fotoğraf aktarımı, tema değişimi, Widget desteği, ve farklı klavye çeşitleri gibi özellikleri yapabilmenizi sağlıyor. Android sisteminde ise saydığımız özellikler 2.3 GingerBread‘dan beri var. Eğer iOS cihazınızı 8.3 sürümüne güncellediyseniz artık Jailbreak’ı unutun derim. Haziran ayında tanıtılacak olan yeni ios hakkında haberler gelmeye başlıyor. Jailbreak geliştiricilerden olan 2 topluluk TAiG ve PPJailbreak yaptıkları açıklamada iOS 8.3 için Jailbreak yazamayabileceklerini açıklamışlardı.

facebook müşteri hizmetleri

Jailbreak Nedir ?

Apple, İOS’un stabil çalışması ve dış saldırılara mümkün olduğunca güvenli olması üzerine çalışmalarına devam ediyor. Bunun üzerine güvenli ve kullanıcılar tarafından kullanışlı bir işletim sistemi geliştiriyorlar. İOS‘u daha fazla diplerine erişebilmek ve özelleştirebilmek için yapılan işleme Jailbreak deniliyor. Apple’ın izin vermediği uygulamalar Jailbreak yapılmamış bir cihazda çalıştırılamaz fakat Jailbreak ile işletim sistemine tam erişiminiz oluyor. Fakat ana haber konumuz ise İOS 8.3‘den sonra Jailbreak’ın artık olmayacağı.

Saurik Kimdir ?

Jailbreak’ın başı yani Jay freeman jailbreak hakkında şöyle diyor “hiçbir yazılım insanların hayal gücünü sınırlandırmamalı ve ben bunun için bu yazılımı geliştirdim” Jailbreak androd kısmında isim olarak root olarak geçiyor ve artık root ve jailbreak çeşitli araçlar sayesinde kısa süre içerisinde yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir