İOS 8.4 Güç Tasarrufu Modu Yapılabilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan İOS 9 ile gelen güç tasarruf modu bazı yöntemler ile İOS 8.4 sürümünede entegre edildi. Artık İOS 8.4 kullanıcısı iseniz tek bir dokunuşla bataryanızı güç tasarruf moduna sokabilir ve dolayısıyla uzun bir kullanım elde edebilirsiniz. İOS 9 Beta 1 ile gelen güç tasarruf modu ile arka plandaki uygulamaları yenileme, konum servislerini kapatma ve hücresel veri gibi birçok sistemi kullanıcılara sunuyor. Bu sistem İOS 9 Beta 2 ile dahada gelişmiş ve işlemci hızını düşürerek, daha fazla cihazı kullanım ve bekleme süresi vermiş oluyor.

Fakat bu mod henüz İOS 9 beta olduğundan dolayı en son kullanıcı kullanamıyor. Apple İOS 8.4 güncellemesi ile Apple Music servisini aktif etmiş ve İOS 8.3’de olan Jailbreak açığını düzeltmişti. Fakat İOS 8.4 için TaiG grubu bazı Tweaklar yayınladı ve jailbreak aktif hale geldi.

facebook müşteri hizmetleri

Battivator isimli bir Tweak yayınlayan Merdok adlı bir geliştirici İOS 8.4 yükcü cihazlarda İOS 9’daki güç tasarrufu modundan daha gelişmiş bir özellik sunuyor. Bu Tweak cihaz sisteminde çalışan gereksiz şarj yiyen uygulama parçacıklarını tek bir dokunuş ile sonlandırabiliyor. Ayrıca bu tweak ile çeşitli profiller oluşturulabiliyor. Buna örnek verirsen siz şarj %40 olunca şu uygulamaları kapat diye bazı komutları kaydederek cihazınızın daha uzun kullanamanıza yarıyor.

İOS 8.4 Jailbreak yapmak için Taig programını indirerek cihazınızda Ayarlar > İCloud > İphone’umu Bul kısımına giriş yapınız. Burada seçeneği deaktif yani pasif yapın ardından Ayarlar>Parola bölümünden “Parolayı Kapat” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Taig programını açarak İOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Program ekranından “3K Assistant” seçeneğindeki tiki kaldırıp Start deyiniz. İşlemler tamamlandıktan sonra cihazınızdan Cydia uygulaması yer alacak. Cydia uygulamasına girin ve gerekli repoları güncellemesini bekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir