iOS 8.4 İçin TaiG Jailbreak Uygulaması Geliştirdi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

TaiG adındaki geliştirici ekibi, Apple Music için yayımlanan iOS 8.4’den bir kaç gün sonra iOS 8.4 için geliştirdiği Jailbreak’i duyurdu.
Jailbreak’ı alakalı gelişi güzel bir iki cümleyle açıklayacak olursak, Apple’ın cihazlarında kullandığı iOS işletim sistemini kullanan akıllı cihazları için uyguladığı kısıtlamalardan bir nebze kurtulmak için uygulanan bir yazılım yöntemi.

facebook müşteri hizmetleri

App Store’da bulunmayan bu yeni geliştirilmiş uygulama, eklenti, yeni temalar vs gibi araçları kullanma ve tasarlamaya yardım olan bu sistem, iOS kullanan kişilerin root olarak işletim sistemine erişebilme imkanı sağlıyor. Apple’ın Music uygulaması için yayımladığı iOS 8.4’ten sonrasında beklentiler tekrar Jailbreak üzerinr kuruluydu. Güncellemenin hemen arkasından TaiG geliştirici ekibinden meydana getirilen açıklamada Apple’ın iOS 8.4 ile sistemdeki açıkları kapatamadığını ve bir iki vakit içerisinde iOS 8.4 Jailbreak’in hizmete sunulacağını duyurdu.

Bu gelişmenin arkasında yaşanmış olan olaylar ise tam bir arap saçı gibi. Söylenenlere gereğince 25PP ekibi, TaiG’den ilkin iOS 8.4 Jailbreak’ini yayımlamış ama bunu TaiG’in bulmuş olduğu sistem açıklarından faydalanarak gerçekleştirmiş. Daha sonrasında kendilerine ilgilendiren internet sitesinden bir bu konuyla alakalı bir açıklama yapan TaiG, bunun bir Yazılım Hırsızlığı olduğunu belirterek 25PP ile karşı karşıya görüşmek istediğini belirtmiş.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir