İOS 9 Facebook Uygulamasında Şarj Sorunu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse büyük bir çoğunluğu telefonlarında sosyal medya uygulaması olan Facebook’u barındırıyorlar. Fakat son günlerde artan geri bildirimler ve haberlere göre uygulamanın İOS yani İphone kullanıcılarına olan versiyonunda aşırı pil tüketimi gün yüzüne çıktı. İOS 9 sisteminin şarjını oldukça fazla sömüren uygulamayı facebookda doğruladı. Şirket yetkililerinden gelen açıklamaya göre uygulamada iyileştirmeler yapılmış ve bulunan sorunlar onarılarak uygulama İOS platformu için güncellenmiş durumda.

facebook müşteri hizmetleri

Şirket yetkilisi Grant tarafından yapılan açıklamada uygulamadaki ilk problemin ağ kodundaki işlemci dönüşü olduğu ve bu problemin araba seyahati sırasında bir çocuğun sürekli olarak “Daha varmadık mı?” sorusunu sormasına benzediğini belirtti. Tekrarlanan bu döngü nedeniyle İOS platformunda Facebook uygulaması aşırı pil tüketimine neden oluyordu. Yayınlanan yeni güncelleme ile bu sorunun çözümüne yönelik çeşitli çalışmalar ve iyileştirmelerin yapıldığı belirtildi.

Pil sorunundaki diğer nedenlerden biri ise Facebook İOS uygulamasında oluşan ses dosya sorunu gösterildi. Uygulama üzerinden sosyal medyada video izledikten sonra uygulama kapansa dahi uygulamanın sesi arka planda kısık bir şekilde çalışıyor ve buda aşırı pil tüketimine neden oluyordu. Bu nedenine açılan bir müziğin arka planda aktif olarak çalmasına benzetti. Ayrıca son olarak Grant, konum ve tarih özelliklerininde pil tüketimine neden olacağını belirtti. Bakalım yapılan uygulama güncellemesinden sonra İOS kullanıcıları stabil bir uygulama ile karşılaşacaklarmı göreceğiz. Ayrıca Facebook pil tüketim sorununun sadece İOS platformlarında meydana geldiğini belirtelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir