İOS 9 İle Yazı Tipi Değiştirilecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’a ait akıllı saat olan Apple Watch’da yazıların daha kolay bir şekilde okuna bilmesi için “San Francisco” isminde bir font kullanılmıştı. İOS’ta kullanılan Helvetica Neue yazı tipini bazı kullanıcılar eleştiriyordu fakat iddialara göre Apple yeni İOS sürümünde San Francisco yazı tipine geçiş yapacak. Yeni İOS 9 işletim sisteminin artık Helvetica Neue yerine yeni bir yazı tipi ile geleceği söyleniyor. Değiştirmesinin nedeni ise yazı tipini daha iyi bir biçimde kullanılabilmesi için fakat detaylar WWDC etkinliğinde ortaya çıkacak. Diğer iddialara göre İOS 9 ile Siri uygulamasını kullanarak evdeki diğer akıllı cihazları kontrol edebilme imkanı olacak. Önümüzdeki etkinlikte belli olacak detaylardan bir diğeri ise İpad’lerin kullanım kolaylığı için İOS 9 ile beraber bölünmüş ekran özelliği gelmesi bekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Sinsi Renk Oyunu İncelemesi

Diğer yandan İOS 9 ile harita üzerinde bazı çalışmalar yapan Apple, yeni haritası ile daha verimli olacak ve kaliteli bir kullanım sunacak. Ayrıca 2 yıldır güncelleme almayan iTunes müzik uygulamasının ise arayüzünde değişiklikler olacak gibi duruyor. Diğer yandan İOS 9 ile gelecek en kilit nokta ise kişiselleştirme diyebiliriz. Çünkü İOS herşeye izin vermeyen bir yapıya sahip ve Android tabanlı bir cihaz gibi istediğiniz yerlerde değişiklik olanağı sunmuyor, fakat yeni güncelleme ile bu işlemler gerçekleşecek gibi duruyor.

Yeni İOS güncellemesi ile popüler olan Siri uygulamasında gelişmeler söz konusu olacak. Ayrıca kilit noktalardan bir diğer olan performans konusunda yeni gelecek güncellemeleri ile daha hızlı bir arayüz ve işletim sistemi olacak. Ayrıca RAM kullanımı tekrar ele alınacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir